Запит надіслано
ПитанняЯкий порядок оформлення довіреності, виданої ЮО (у тому числі ліквідатором) на представництво її інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків в контролюючих органах?
ВідповідьКоротка:
     Довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами.
     При цьому довіреність, видана комісією з припинення юридичної особи (комісією з реорганізації, ліквідаційною комісію) або ліквідатором, підлягає нотаріальному посвідченню.
Повна:
     Відповідно до п. 19.2 ст. 19 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності.
     Представник платника податків користується правами, встановленими ПКУ для платників податків (п. 19.3 ст. 19 ПКУ).
     Згідно зі ст. 244 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) представництво, яке ґрунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю.
     Представництво за довіреністю може ґрунтуватися на акті органу юридичної особи.
     Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.
     Довіреність, що видається у порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню, крім випадків, встановлених частиною четвертою ст. 245 ЦКУ (частина друга ст. 245 ЦКУ).
     Довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами (ст. 246 ЦКУ).
     Представництво за довіреність припиняється у разі припинення юридичної особи, яка видала довіреність (п. 4 частини першої ст. 248 ЦКУ).
     Разом з цим, відповідно до ст. 105 ЦКУ учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до ЦКУ призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.
     Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи.
     До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
     Враховуючи викладене, довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами.
     При цьому довіреність, видана комісією з припинення юридичної особи (комісією з реорганізації, ліквідаційною комісію) або ліквідатором, підлягає нотаріальному посвідченню.

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді