gov.ua
Державні сайти України
Державна податкова служба України
Верховна Рада України
Міністерство фінансів України
Інші органи виконавчої влади
Президент України
Урядовий портал
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Державна податкова служба України
6
Контакт-центр ДПС
0 800 501 007
idd@tax.gov.ua
×
Введіть наданий Вам пароль:
Відправити
Обрати податок
-----ОПОДАТКУВАННЯ-----
101. Податок на додану вартість
102. Податок на прибуток підприємств
103. Податок на доходи фізичних осіб
104. Податок на доходи суб’єктів підприємницької діяльності
105. Податок на доходи самозайнятих осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність
106. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
107. Єдиний податок для фізичних осіб – підприємців (спрощена система оподаткування)
108. Єдиний податок для юридичних осіб – суб’єктів господарювання (спрощена система оподаткування)
109. Порядок застосування РРО та/або ПРРО
110. Транспортний податок
111. Плата за землю
112. Зовнішньоекономічна діяльність
113. Ліцензування виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального
114. Акцизний податок
115. Державне мито
116. Облік платників податків
117. Екологічний податок
118. Рентна плата за спеціальне використання води
119. Рентна плата за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України
120. Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів
121. Рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України
122. Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин
123. Рентна плата за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин
124. Збір за місця для паркування транспортних засобів
125. Туристичний збір
126. Військовий збір
127. Оскарження рішень контролюючих органів
128. Погашення податкового боргу платників податків
129. Права та обов’язки платників податків
130. Перевірки
131. Трансфертне ціноутворення
132. Відповідальність
133. Інші збори (плата, внески), не встановлені Податковим кодексом України як загальнодержавні або місцеві, але встановлені законодавчими актами України як обов’язкові платежі
134. Одноразове (спеціальне) добровільне декларування (збір)
135. Загальні питання
136. Частина чистого прибутку (доходу), дивіденди на державну частку
-----ЄДИНИЙ ВНЕСОК-----
201. Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
-----ЕЛЕКТРОННІ ДОВІРЧІ ПОСЛУГИ-----
301. Електронні довірчі послуги
Документи
Глосарій
Запитання-Відповіді
Чинні
Не чинні
Всі
Знайти
Запит надіслано
Повернутися назад
Закрити перегляд
Питання
Діяло до 21.07.2017 Чи переносяться у зв`язку з вірусною атакою на комп’ютерну мережу у червні 2017 року терміни реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та чи передбачена в такому випадку відповідальність за їх несвоєчасну реєстрацію?
Відповідь
Діяла до 21.07.2017 Коротка:
Чинна редакція Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не передбачає звільнення платника від відповідальності у випадку виникнення ситуації неумисного порушення платниками податку граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних з причин несанкціонованого втручання третіх осіб у роботу комп’ютерних мереж.
Разом з цим, ст. 101 ПКУ передбачає механізм списання безнадійного податкового боргу.
Зокрема підлягає списанню податковий борг платника податків (у т.ч. пеня та штрафні санкції), що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс – мажорних обставин).
З метою уникнення штрафів для підтвердження ситуації форс-мажору пропонуємо звертатися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень), крім того, для реєстрації кримінального провадження можливо звернутись до Кіберполіції.
Повна:
Граничні строки реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) визначені абзацами чотирнадцятим – шістнадцятим п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Несвоєчасна реєстрація накладних в ЄРПН є підставою для застосування штрафів, передбачених п. 120 прим. 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ.
Чинна редакція ПКУ не передбачає звільнення платника від відповідальності у випадку виникнення ситуації неумисного порушення платниками податку граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН з причин несанкціонованого втручання третіх осіб у роботу комп’ютерних мереж.
Разом з цим, ст. 101 ПКУ передбачає механізм списання безнадійного податкового боргу.
Зокрема підлягає списанню податковий борг платника податків (у т.ч. пеня та штрафні санкції), що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс – мажорних обставин).
Порядок такого списання встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику
Згідно з п. 2.1 р. ІІ Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 577 (далі – Порядок) факт непереборної сили підтверджується зокрема Торгово-промисловою палатою України (її регіональними відділеннями), (далі – ТПП).
У випадках, передбачених п.п. 4 п. 2.1 р. II Порядку, платник податків звертається до органу доходів і зборів за місцем обліку безнадійного податкового боргу та/або за місцем обліку такого платника з письмовою заявою, в якій зазначаються суми податків та зборів, що підлягають списанню. До заяви обов’язково додаються документи, зазначені в п.п. 4 п. 2.1 розд. II Порядку, які підтверджують, що податковий борг вважається безнадійним (п. 4.1 розд. IV Порядку).
Отже з метою уникнення штрафів для підтвердження форс-мажору пропонуємо звертатися до ТПП, крім того, для реєстрації кримінального провадження можливо звернутись до Кіберполіції.
При цьому повідомляємо, що за інформацією, розміщеною на офіційному веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/302367.html) ДФС ініціювала розробку законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних», який було розроблено Міністерством фінансів України та винесено на розгляд Уряду.
Крім того, альтернативною системою для формування та реєстрації податкових накладних в ЄРПН є «Електронний кабінет платника», сервіс розроблений та запроваджений ДФС.
Коментар:
«Запитання-відповідь переведено до не чинних на підставі листа ДФС від 20.07.2017 № 19075/7/99-99-12-02-01-17 «Щодо форс-мажорних обставин».
Відповідь оцінили
користувачів ЗІР
-
+
Натисніть для оцінки відповіді
Оцініть будь-ласка якість наданої відповіді:
Не задоволений
Частково задоволений
Задоволений
Примітки, зауваження, пропозиції:
Ім'я:
Email:
Оцінити відповідь