Запит надіслано
ПитанняДіяло до 01.01.2019 Чи має право роботодавець, у зв’язку з отриманням компенсації із бюджету за 2014 - 2015 роки, здійснити перерахунок ЄВ із середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період?
ВідповідьДіяла до 01.01.2019
Коротка та повна відповіді ідентичні:
     Частиною третьою ст. 119 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями (далі – КЗпП) передбачено, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».     
     Кабінет Міністрів України постановою від 04 березня 2015 року № 105 затвердив Порядок виплати компенсації за 2014 - 2015 роки підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам, сільськогосподарським виробничим кооперативам незалежно від підпорядкування і форми власності та фізичним особам - підприємцям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом (далі – Порядок № 105).
     Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики (п. 2 Порядку № 105).
     Виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені ст. 115 КЗпП (п. 6 Порядку № 105).
     Пунктом 7 Порядку № 105 передбачено, що оподаткування, нарахування і сплата
єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) на компенсацію здійснюються відповідно до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями і Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).
     До 01.01.2016 відповідно до частини сьомої ст. 7 Закону № 2464 не нараховувався на виплати та не утримувався ЄВ з виплат, що компенсуються з бюджетку в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період.
     Отже, роботодавець, який отримав компенсаційні виплати з бюджету, згідно з Порядком № 105 за 2014-2015 роки, має право здійснити перерахунок ЄВ і зменшити суми нарахованого та утриманого ЄВ на суми середнього заробітку мобілізованого працівника за ставками ЄВ, що діяли у 2014-2015 роках.
     Коментар:«Запитання-відповідь переведено до не чинних, у зв’язку з втратою актуальності»

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді