gov.ua
Державні сайти України
Державна податкова служба України
Верховна Рада України
Міністерство фінансів України
Інші органи виконавчої влади
Президент України
Урядовий портал
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Державна податкова служба України
1
Контакт-центр ДПС
0 800 501 007
idd@tax.gov.ua
×
Введіть наданий Вам пароль:
Відправити
Обрати податок
-----ОПОДАТКУВАННЯ-----
101. Податок на додану вартість
102. Податок на прибуток підприємств
103. Податок на доходи фізичних осіб
104. Податок на доходи суб’єктів підприємницької діяльності
105. Податок на доходи самозайнятих осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність
106. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
107. Єдиний податок для фізичних осіб – підприємців (спрощена система оподаткування)
108. Єдиний податок для юридичних осіб – суб’єктів господарювання (спрощена система оподаткування)
109. Порядок застосування РРО та/або ПРРО
110. Транспортний податок
111. Плата за землю
112. Зовнішньоекономічна діяльність
113. Ліцензування виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального
114. Акцизний податок
115. Державне мито
116. Облік платників податків
117. Екологічний податок
118. Рентна плата за спеціальне використання води
119. Рентна плата за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України
120. Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів
121. Рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України
122. Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин
123. Рентна плата за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин
124. Збір за місця для паркування транспортних засобів
125. Туристичний збір
126. Військовий збір
127. Оскарження рішень контролюючих органів
128. Погашення податкового боргу платників податків
129. Права та обов’язки платників податків
130. Перевірки
131. Трансфертне ціноутворення
132. Відповідальність
133. Інші збори (плата, внески), не встановлені Податковим кодексом України як загальнодержавні або місцеві, але встановлені законодавчими актами України як обов’язкові платежі
134. Одноразове (спеціальне) добровільне декларування (збір)
135. Загальні питання
136. Частина чистого прибутку (доходу), дивіденди на державну частку
-----ЄДИНИЙ ВНЕСОК-----
201. Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
-----ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДПИС-----
301. Електронні довірчі послуги
Документи
Глосарій
Запитання-Відповіді
Чинні
Не чинні
Всі
Знайти
Запит надіслано
Повернутися назад
Закрити перегляд
Питання
Яким чином заповнюється графа 3 «Тип об’єкта оподаткування» Заяви за ф. № 20-ОПП у разі надання/взяття в оренду об’єктів (обладнання, сільськогосподарських агрегатів (сівалка, жатка, плуг, диски) тощо), які відсутні у довіднику типів об’єктів оподаткування та немає об’єктів, що найбільш відповідають за функціональним призначенням типу об’єкта оподаткування, наявного у платника та чи буде застосовуватись відповідальність за невірно вказаний аналог об’єкта оподаткування?
Відповідь
Коротка:
Сівалки, жатки, плуги, диски є машинами/знаряддям, що застосовується у сільському господарстві та приводяться в дію тракторами, комбайнами, іншими самохідними машинами.
У разі, якщо подається інформація про такі машини/знаряддя, інше сільськогосподарське обладнання, яке безпосередньо пов’язане із діяльністю суб’єкта господарювання, його виробничим процесом, агрегується з іншою сільськогосподарською технікою, то керуючись принципом укрупнення інформації про об’єкти, та враховуючи що вони розміщені та зберігаються у відведених для таких цілей приміщеннях чи території, типи об’єктів оподаткування сівалка, жатка, плуг, диски тощо можливо віднести до наявного у суб’єкта господарювання типу об’єкта оподаткування, який найбільш відповідає визначенню місця знаходження/зберігання таких пристроїв, наприклад, автогосподарство, гараж, машинно-тракторна станція, комплекс, склад про який у разі відсутності інформації про нього в контролюючому органі, необхідно повідомити як про об’єкт оподаткування у порядку та строки, визначені Порядком № 1588.
Пунктом 117.1 ст. 117 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) встановлено відповідальність за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах, зокрема, штрафні санкції застосовуються у разі неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, відповідно до вимог встановлених ПКУ.
Повна:
Пунктом 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлено, що платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1588).
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням (далі – об’єкти оподаткування), є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.
Відповідно до п. 8.4 розд. VIIІ Порядку № 1588 Заява про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – Заява за ф. № 20-ОПП) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
У Заяві за ф. № 20-ОПП надається інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.
Під час надання Заяви за ф. № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об’єкт оподаткування.
Графа 3 «Тип об’єкта оподаткування» розділу 3 «Відомості про об’єкти оподаткування платника податків» Заяви за ф. № 20-ОПП заповнюється відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування, що оприлюднений на вебпорталі ДПС за посиланням http://tax.gov.ua/Головна/Довідники/Типи об’єктів оподаткування.
Сівалки, жатки, плуги, диски є машинами/знаряддям, що застосовується у сільському господарстві та приводяться в дію тракторами, комбайнами, іншими самохідними машинами.
У разі, якщо подається інформація про такі машини/знаряддя, інше сільськогосподарське обладнання, яке безпосередньо пов’язане із діяльністю суб’єкта господарювання, його виробничим процесом, агрегується з іншою сільськогосподарською технікою, то керуючись принципом укрупнення інформації про об’єкти, та враховуючи що вони розміщені та зберігаються у відведених для таких цілей приміщеннях чи території, типи об’єктів оподаткування сівалка, жатка, плуг, диски тощо можливо віднести до наявного у суб’єкта господарювання типу об’єкта оподаткування, який найбільш відповідає визначенню місця знаходження/зберігання таких пристроїв, наприклад, автогосподарство, гараж, машинно-тракторна станція, комплекс, склад про який у разі відсутності інформації про нього в контролюючому органі, необхідно повідомити як про об’єкт оподаткування у порядку та строки, визначені Порядком № 1588.
Пунктом 117.1 ст. 117 ПКУ встановлено відповідальність за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах, зокрема, штрафні санкції застосовуються у разі неподання у строки та у випадках, передбачених цим Кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, відповідно до вимог встановлених ПКУ.
Відповідь оцінили
користувачів ЗІР
-
+
Натисніть для оцінки відповіді
Оцініть будь-ласка якість наданої відповіді:
Не задоволений
Частково задоволений
Задоволений
Примітки, зауваження, пропозиції:
Ім'я:
Email:
Оцінити відповідь