Запит надіслано
ПитанняЯку частку використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях необхідно застосовувати у разі складання розрахунку коригування до зведеної податкової накладної, складеної згідно з ст. 199 ПКУ, при поверненні, у тому числі частковому, попередньої оплати (авансу) за товари/послуги, необоротні активи, придбані у попередніх роках для часткового використання в оподатковуваних операціях, а частково – ні?
ВідповідьКоротка:
        Застосовується частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, яка застосовувалась при здійсненні перерахунку, передбаченого п. 199.4 ст. 199 ПКУ.
    Повна:
         Порядок формування податкового кредиту при придбанні товарів/послуг, які одночасно використовуються в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях, встановлено ст. 199 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ).
        Згідно з п. 199.1 ст. 199 ПКУ передбачено, що у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.
        За підсумками календарного року платник податку здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (п. 199.4 ст. 199 ПКУ). Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, визначена з урахуванням норм пп. 199.2 – 199.4 ст. 199 ПКУ, застосовується для проведення коригування сум податкових зобов’язань, зазначених у п. 199.1 ст. 199 ПКУ. Результати перерахунку сум податкових зобов’язань відображаються у податковій декларації за останній податковий період року (п. 199.5 ст. 199 ПКУ).
        Відповідно до п. 192.1 ст. 192 ПКУ якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.
        Отже, у разі повернення, у тому числі часткового, попередньої оплати (авансу) за товари/послуги, необоротні активи, які були придбані у попередніх роках для використання частково в оподатковуваних операціях, а частково – ні, та по яким визначено податкові зобов’язання відповідно до ст. 199 ПКУ, складено і зареєстровано в ЄРПН зведену податкову накладну, платник податку може скласти розрахунок коригування до такої зведеної податкової накладної (з урахуванням перерахунку, проведеного відповідно до п. 199.4 ст. 199 ПКУ) із застосуванням частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, яка застосовувалась при здійсненні такого перерахунку.

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді