Запит надіслано
ПитанняЧи включається до складу доходу ЮО – платника ЄП третьої групи вартість безоплатно отриманих ОЗ або безоплатно переданих ОЗ іншій ЮО або ФО?
ВідповідьКоротка:
     До складу доходу юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи включається вартість безоплатно отриманих основних засобів, визначена не нижче звичайної ціни.
     Включення до складу доходу юридичної особи – платника єдиного податку вартості основних засобів, безоплатно переданих іншій юридичній особі або фізичній особі, Податковим кодексом України не передбачено.
Повна:
     Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для юридичної особи платника єдиного податку третьої групи доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.
     Згідно з абзацами першим і другим п. 292.3 ст. 292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
     Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.
     Датою отримання доходу платника єдиного податку є, зокрема дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (абзац перший п. 292.6 ст. 292 ПКУ).
     Відповідно до п.п. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 ПКУ основні засоби – це матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 20000 грн., невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 20000 грн. і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).
     Згідно з п.п. 14.1.244 п. 14.1 ст. 14 ПКУ матеріальні активи вважаються товаром.
     Частиною четвертою ст. 632 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями встановлено, що у разі якщо ціна у договорі не встановлена і не може бути визначена виходячи з його умов, вона визначається виходячи із звичайних цін, що склалися на аналогічні товари, роботи або послуги на момент укладення договору.
     Враховуючи викладене, на дату підписання юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи акта приймання-передачі безоплатно отриманих основних засобів до суми доходу такого платника єдиного податку включається вартість таких безоплатно отриманих основних засобів, визначена не нижче звичайної ціни. При цьому поняття звичайна ціна визначено п.п. 14.1.71 п. 14.1 ст. 14 ПКУ з урахуванням особливостей, обумовлених ст. 39 ПКУ.
     Включення до складу доходу юридичної особи – платника єдиного податку вартості основних засобів, безоплатно переданих іншій юридичній особі або фізичній особі, ПКУ не передбачено.

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді