Запит надіслано
ПитанняДіяло до 08.07.2023 Чи впливає позитивна податкова історія платника на прийняття рішення про врахування таблиці даних платника ПДВ?
ВідповідьДіяла до 08.07.2023 Коротка:
                  Обґрунтування прийнятого рішення комісіями з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) головних управлінь ДПС в областях, м. Києві, міжрегіональних управліннях ДПС по роботі з великими платниками податків про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість повинно базуватись на комплексному аналізі господарської діяльності платника, дослідженні реальності здійснення операцій по ланцюгу руху товару (роботи/послуги), структури сформованої суми податкового кредиту, рівня сплати платежів до бюджету тощо.
              Повна:
              Відповідно до п. 2 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 № 1165 зі змінами (далі – Порядок) таблиця даних платника податку – зведена інформація, що подається платником податку згідно з Класифікатором видів економічної діяльності, кодів товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.
              Відповідно до п. 12 Порядку платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника ПДВ за встановленою формою згідно з додатком 5 до Порядку.
              У таблиці даних платника податку зазначаються:
              види економічної діяльності відповідно до КВЕД;
              коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;
              коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України (п. 13 Порядку).
              Таблиця даних платника податку подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку (п. 14 Порядку).
              Крім пояснень надано можливість платникам надавати копії документів для підтвердження достовірної інформації, зазначеної в таблиці даних. Зокрема, проте не виключно, платником може надаватися інформація про основні фонди, які використовуються у виробничій діяльності, джерела їх походження та документальне підтвердження придбання/оренди тощо.
              Згідно з п. 15 Порядку таблиця даних платника податку з поясненнями розглядається комісією регіонального рівня протягом п’яти робочих днів після її отримання.
              Комісія регіонального рівня приймає рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку, яке надсилається платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу України (п. 16 Порядку).
              У рішенні про неврахування таблиці даних платника податку в обов’язковому порядку зазначається причина такого неврахування.
              У разі прийняття рішення про неврахування таблиці даних платника у відповідних полях рішення зазначається детальна інформація, що стала підставою для неврахування таблиці даних платник податку, а саме: тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/ДКПП/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
              Отже, Таблиця даних платника податку – це інформація про специфіку діяльності платника. Подання Таблиці до контролюючого органу є правом платника податку, у тому числі без факту зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та/або подання до контролюючого органу письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація якої/якого зупинена в Реєстрі.
              Обґрунтування прийнятого рішення повинно базуватись на комплексному аналізі господарської діяльності платника, дослідженні реальності здійснення операцій по ланцюгу руху товару (роботи/послуги), структури сформованої суми податкового кредиту, рівня сплати платежів до бюджету тощо.
              З огляду на вищевикладене, рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку не може ґрунтуватись виключно на підставі відповідності/невідповідності показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку на додану вартість.
             Коментар: «Запитання-відповідь переведено до нечинних у зв’язку з внесенням змін до пункту 16 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» підпунктом 6 пункту 2, змін, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2023 року № 574 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді