Запит надіслано
ПитанняЧи включаються до складу доходу платника ЄП першої або другої групи та як відображаються в податковій декларації кошти, що надійшли за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) у період його перебування на третій групі, у т. ч. від здійснення видів діяльності, що заборонені ПКУ для відповідних груп?
ВідповідьКоротка:
         Якщо платник єдиного податку першої або другої групи отримав кошти від здійснення діяльності у періоді перебування на третій групі, то він зобов’язаний включити такі кошти на дату їх надходження до складу доходу платника єдиного податку першої або другої групи.
          Разом з тим, якщо зазначений дохід, отримується платником єдиного податку першої або другої групи від виду діяльності, який не дає право перебувати на першій або другій групі, то такий платник єдиного податку повинен перейти на сплату інших податків і зборів шляхом подання відповідної заяви у терміни, визначені Податковим кодексом України.
Повна:
         Згідно з п. 291.2 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) спрощена система оподаткування, обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою XIV ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
         Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.
         Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування (п. 292.14 ст. 292 ПКУ).
         Підпунктом 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 ПКУ визначено, що за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.
         Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, зокрема у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми (п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ).
         Відповідно до п. 296.2 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 ПКУ, а також відомості про суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників.
         Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи.
         Платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (абзац перший п. 296.3 ст. 296 ПКУ).
         Враховуючи викладене, якщо платник єдиного податку першої або другої групи отримав кошти від здійснення діяльності у періоді перебування на третій групі, то він зобов’язаний включити такі кошти на дату їх надходження до складу доходу платника єдиного податку першої або другої групи.
         Разом з тим, якщо зазначений дохід, отримується платником єдиного податку першої або другої групи від виду діяльності, який не дає право перебувати на першій або другій групі, то такий платник єдиного податку повинен перейти на сплату інших податків і зборів шляхом подання відповідної заяви у терміни, визначені ПКУ.

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді