Запит надіслано
ПитанняДіяло до 23.05.2020 Яким чином повернути ПДФО та як відобразити в податковому розрахунку ф. 1ДФ суму переплати податку, що перевищує суму податкового зобов’язання, яка виникла за результатами остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини?
ВідповідьДіяла до 23.05.2020 Коротка:
     Якщо внаслідок здійсненого остаточного розрахунку з платником податку виникає переплата з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), то на її суму податковий агент зменшує суму нарахованого податкового зобов’язання платника податку за місяць такого остаточного розрахунку та відображає це в податковому розрахунку за ф. 1ДФ. Відповідно, на суму переплати зменшуються зобов’язання податкового агента по сплаті ПДФО в бюджет у податковому періоді (місяці) остаточного розрахунку.
     У разі перевищення суми переплати, яка виникла за результатами остаточного розрахунку з платником податку, над сумою податкового зобов’язання платника податку, Податковим кодексом України не передбачено повернення суми такого перевищення.
Повна:
     Згідно з п.п. «в» п.п. 169.4.2 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, перерахунок суми доходів, нарахованих (з урахуванням положень абзацу другого п. 167.1 ст. 167 ПКУ для періодів 2014, 2015 років) такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги, під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.
     Відповідно до п.п. 169.4.4 п. 164.4 ст. 169 ПКУ якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається до складу податкового зобов’язання платника податку за наслідками звітного податкового року та сплачується самим платником.
     Податкові агенти згідно з п. 176.2 ст. 176 ПКУ зобов’язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок; подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку (далі – податковий розрахунок за ф. 1ДФ), а також суми утриманого з них ПДФО до контролюючого органу за місцем свого розташування.
     Враховуючи зазначене, якщо внаслідок здійсненого остаточного розрахунку з платником податку виникає переплата ПДФО, то на її суму податковий агент зменшує суму нарахованого податкового зобов’язання платника податку за місяць такого остаточного розрахунку та відображає це в податковому розрахунку за ф. 1ДФ. Відповідно, на суму переплати зменшуються зобов’язання податкового агента по сплаті ПДФО в бюджет у податковому періоді (місяці) остаточного розрахунку.
     У разі перевищення суми переплати, яка виникла за результатами остаточного розрахунку з платником податку, над сумою податкового зобов’язання платника податку, ПКУ не передбачено повернення суми такого перевищення, крім випадків, коли переплата виникла у результати допущення податковим агентом помилки при нарахуванні (утриманні) ПДФО за будь який період (місяць) звітного року.
     Коментар: «Запитання-відповідь переведено до нечинних у зв’язку з набранням чинності Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді