Запит надіслано
ПитанняДіяло до 28.12.2018 Які типи митних декларацій (попередня, тимчасова та періодична чи додаткова) включаються до реєстру митних декларацій та є підставою для зняття з контролю валютної операції банком?
ВідповідьДіяла до 28.12.2018 Коротка:
     До реєстрів митних декларацій, які формуються контролюючими органами та щоденно передаються банкам з використанням програмних засобів Національного банку України, включаються митні декларації, заповнені у звичайному порядку або додаткові декларації, які подаються контролюючим органам після подання попередньої, тимчасової або періодичної митної декларації.
Повна:
     Відповідно до частини першої ст. 257 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
     Згідно із частиною першою ст. 258 МКУ під митною декларацією, заповненою у звичайному порядку, розуміється митна декларація, що містить обсяг відомостей (даних), достатній для завершення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення у заявлений митний режим.
     У разі подання відповідно до ст. ст. 259 і 260 МКУ попередньої, тимчасової або періодичної митної декларації декларант або уповноважена ним особа повинні протягом строків, визначених відповідно до МКУ, подати органу доходів і зборів додаткову декларацію, яка містить точні відомості про товари, задекларовані за попередньою, тимчасовою або періодичною митною декларацією, що подавалися б у разі декларування цих товарів за митною декларацією, заповненою у звичайному порядку (частина перша ст. 261 МКУ).
     Пунктами 2.6, 3.3 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою правління Національного банку України від 24 березня 1999 року № 136 із змінами і доповненнями, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 28.05.1999 за № 338/3631, встановлено, що підставою для зняття банком з контролю експортної, імпортної операцій резидента є, зокрема, наявність інформації про митну декларацію типу IM-40 «Імпорт», IM-41 «Реімпорт», IM-72 «Безмитна торгівля», IM-75 «Відмова на користь держави», IM-76 «Знищення або руйнування» у реєстрі митних декларацій.
     Отже, до реєстрів митних декларацій, які формуються контролюючими органами та щоденно передаються банкам з використанням програмних засобів Національного банку України, включаються митні декларації, заповнені у звичайному порядку або додаткові декларації, які подаються контролюючим органам після подання попередньої, тимчасової або періодичної митної декларації.
     Коментар:«Запитання-відповідь переведено до не чинних у зв’язку з набранням чинності постановою Правління Національного банку України від 27 грудня 2018 року № 158 «Про внесення змін до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді