Запит надіслано
ПитанняЯкий порядок коригування постачальником податкового зобов’язання у зв’язку з поверненням покупцю попередньої оплати, якщо такий покупець на дату перерахування попередньої оплати (авансу) був платником ПДВ, потім його реєстрацію як платника податку було анульовано, а на дату повернення попередньої оплати покупець зареєстрований новим платником ПДВ?
ВідповідьКоротка:
        Відсутні підстави для складання розрахунку коригування на такого покупця та коригування податкових зобов’язань постачальником.
    Повна:
         Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року       № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).
        Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:
        постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
        отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.
        Таким чином, якщо після здійснення операції з постачання товарів/послуг покупець таких товарів/послуг втрачає статус платника ПДВ, така особа втрачає право на коригування податкового кредиту, сформованого в період його реєстрації платником податку, а тому відсутні підстави для складання розрахунку коригування на такого покупця та коригування податкових зобов’язань постачальником.

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді