Запит надіслано
ПитанняДіяло до 01.03.2021 За яких умов при заповненні рядків 4.1/4.2 та 6 податкової декларації з ПДВ подаються відповідні додатки?
ВідповідьДіяла до 01.03.2021 Коротка:
     Додатки до податкової декларації з ПДВ додаються за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках.
     Обов’язковим при заповненні рядка 4.1 та/або рядка 4.2 декларації є подання додатку 5, що заповнюється в розрізі контрагентів.
     Подання додатку 7 до декларації, за наявності підстав для застосування ст. 199 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), є обов’язковим в першому звітному періоді, в якому виникли оподатковувані та неоподатковувані операції, в останньому звітному періоді року (періоді зняття з обліку платника податку) та першому звітному періоді року.
     У разі нарахування податкових зобов’язань тільки відповідно до вимог п. 198.5 ст. 198 ПКУ додаток 7 не подається.
     У разі коригування податкових зобов’язань у зв’язку з перерахунком частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях обов’язковим є подання додатку 1 до декларації.
     Рядок 6 декларації передбачає подання додатку 1 до декларації за умови проведення коригувань податкових зобов’язань, нарахованих за операціями з отримання на митній території України послуг від нерезидента
Повна:
     Форма та Порядок заповнення і подання податкової декларації з податку на додану вартість (далі - декларація) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 21).
     До податкової звітності з ПДВ належать, зокрема податкова декларація з ПДВ (далі – декларація) з додатками (п.6 розд. І Порядку № 21).
     При цьому відповідно до п. 11 розд. ІІІ Порядку № 21 додатки додаються до декларацій за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках.
     Форма декларації передбачає, зокрема при заповненні рядків 4.1/4.2 подання додатків:
     розрахунок коригування сум ПДВ (Д1) (додаток 1);
     розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) (додаток 5);
     розрахунок (перерахунок) частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях (Д7) (додаток 7).
     Обов’язковим при заповненні рядка 4.1 та/або рядка 4.2 декларації є подання додатку 5, що заповнюється в розрізі контрагентів.
     Подання додатку 7 до декларації, за наявності підстав для застосування ст. 199 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), є обов’язковим в першому звітному періоді, в якому виникли оподатковувані та неоподатковувані операції, в останньому звітному періоді року (періоді зняття з обліку платника податку) та першому звітному періоді року.
     У разі нарахування податкових зобов’язань тільки відповідно до вимог п. 198.5 ст. 198 ПКУ додаток 7 не подається.
     У разі коригування податкових зобов’язань у зв’язку з перерахунком частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях обов’язковим є подання додатку 1 до декларації.
     Рядок 6 декларації передбачає подання додатку 1 до декларації за умови проведення коригувань податкових зобов’язань, нарахованих за операціями з отримання на митній території України послуг від нерезидента.
     Коментар: «Запитання-відповідь переведено до нечинних, у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 02.12.2020 № 734 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді