Запит надіслано
ПитанняДіяло до 19.05.2024 Протягом якого терміну контролюючий орган має право накладати адміністративний штраф до страхувальників, у тому числі у разі донарахування єдиного внеску за результатами самостійного виправлення помилок, допущених у попередніх звітних періодах?
ВідповідьДіяла до 19.05.2024
    Коротка:
          Не пізніше ніж через два місяці з дня вчинення правопорушення, а в разі триваючого правопорушення – два місяці з дня його виявлення.
         Повна:
          Згідно з частиною першою ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями (далі – КупАП) порушення порядку нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
          Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у частині першій ст. 165 прим. 1 КупАП, – тягнуть за собою накладення штрафу від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
          Частиною третьою ст. 165 прим. 1 КупАП встановлено, що несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
          Частиною четвертою ст. 165 прим. 1 КупАП визначено, що несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
          Дії, передбачені частиною третьою або четвертою ст. 165 прим. 1 КупАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
          Статтею 38 КУпАП встановлено, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніше ніж через два місяці з дня виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП підвідомчі суду (судді).
          Таким чином, у разі порушення порядку нарахування єдиного внеску (у тому числі донарахування єдиного внеску за результатами самостійного виправлення помилок, допущених у попередніх звітних періодах), неподання або несвоєчасне подання (подання за невстановленою формою) звітності з єдиного внеску, несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску є підставою для складання протоколу про адмінправопорушення. З огляду на те, що Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено граничний термін подання звіту та граничний термін сплати єдиного внеску, термін правопорушення обчислюється:
          у разі донарахування єдиного внеску за результатами самостійного виправлення помилок, допущених у попередніх звітних періодах, або неподання звітності з єдиного внеску, або несплати єдиного внеску – на наступний день граничного строку подання звітності або сплати єдиного внеску з урахуванням норм статті 38 КУпАП;
          у разі несвоєчасного подання звітності з єдиного внеску, несвоєчасної сплати єдиного внеску – за датою фактичного подання звітності або фактичної сплати з урахуванням норм статті 38 КУпАП.
    Коментар: «Запитання-відповідь переведено до нечинних у зв’язку з внесенням змін до статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х відповідно до підпункту 1 пункту 1 Закону України від 09 травня 2024 року № 3696-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді