Запит надіслано
ПитанняДіяло до 05.04.2021 Як вносяться до ІКП правонаступника ЮО, створеної шляхом реорганізації (у тому числі, його структурних підрозділів, які знаходились на обліку в різних контролюючих органах) частини зобов’язань або непогашеної заборгованості, переплат?
ВідповідьДіяла до 05.04.2021
Коротка:
     Порядок ведення інтегрованої картки платника, в тому числі внесення частини зобов’язань або непогашеної заборгованості, переплат до інтегрованої картки платника правонаступника юридичної особи у випадку якщо відбулась його реорганізація, передбачено главою 1 розд. IІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Повна:
     Главою 1 розд. IІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за № 751/28881 (далі – Порядок № 422), визначено порядок ведення інтегрованої картки платника (далі – ІКП).
     Згідно абзацу двадцять четвертого п. 1 глави 1 розд. ІІ Порядку № 422 з метою перегляду інформації про платника, включаючи всі його філії та підрозділи, незалежно від того, в якому органі ДФС вони перебувають на обліку, органу ДФС, в якому платник перебуває на обліку за основним місцем, надається право доступу до ІКП таких філій та підрозділів та забезпечується можливість перегляду узагальненої інформації щодо стану розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами в цілому з урахуванням відповідних показників за такими підрозділами.
     За результатами проведення відповідних заходів у зв’язку з ліквідацією або реорганізацією платника податків орган ДФС за основним місцем обліку формує відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів та відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску (абзац третій п. 3 глави 1 розд. ІІ Порядку № 422).
     Підрозділ, який здійснює облік платежів та інших надходжень, за основним та неосновним місцем обліку закриває ІКП не пізніше наступного робочого дня після формування відомостей в частині тих податків і зборів, щодо яких відсутня заборгованість на відповідній території, та відомостей з відміткою про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску (абзац четвертий п. 3 глави 1 розд. ІІ Порядку № 422).
     Дата зняття з обліку відповідає даті закриття останньої ІКП або даті отримання повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи у разі, якщо на момент отримання такого повідомлення були закриті всі ІКП (абзац п’ятий п. 3 глави 1 розд. ІІ Порядку № 422).
     Водночас, відповідно до абзаців десятого – п’ятнадцятого п. 3 глави 1 розд. ІІ Порядку № 422 за наявності грошових зобов’язань або податкового боргу орган ДФС не здійснює подальші процедури щодо зняття платника податків з обліку до їх погашення або визнання такого боргу безнадійним та його списання у порядку, визначеному ст. 101 глави 9 розд. II Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненням.
     При цьому в інформаційній системі органів ДФС ІКП закриваються із встановленням дати закриття за умов:
     погашення сум податкового боргу, заборгованості зі сплати єдиного внеску, штрафних санкцій та пені та/або списання сум податкового боргу, штрафних санкцій та пені;
     повернення платнику помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та/або списання до бюджету за заявою платника;
     повернення платнику помилково та/або надміру сплачених коштів єдиного внеску та/або списання до фондів соціального страхування за заявою платника;
     відсутності розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань або податкового боргу, не погашених на дату закриття ІКП.
     Відповідно до абзацу сімнадцятого п. 3 глави 1 розд. ІІ Порядку № 422 у разі коли внаслідок припинення юридичної особи шляхом реорганізації частина її зобов’язань чи заборгованості залишається непогашеною або у платника обліковуються складові суми переплат, до ІКП юридичних осіб - правонаступників працівником підрозділу, який здійснює облік платежів та інших надходжень, засобами програмного забезпечення переносяться відповідні облікові показники з дотриманням хронології їх виникнення на підставі одного із документів:
     рішення про узгодження плану реорганізації платника податків;
     передавального акта;
     розподільчого балансу.
     Коментар: «Запитання-відповідь переведено до нечинних у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5 «Про затвердження Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді