Запит надіслано
ПитанняДіяло до 01.02.2019 Як платник податків, який подав до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємств в електронному вигляді за невірним ідентифікатором форми, повинен виправити таку помилку до граничного терміну подання декларації за такий самий звітний період та чи застосовуються при цьому штрафні санкції?
ВідповідьДіяла до 01.02.2019
Коротка:
     Платник податків, який подав до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) в електронному вигляді за невірним ідентифікатором форми, повинен виправити таку помилку та подати до контролюючого органу Декларацію за вірним ідентифікатором форми.
     У разі подання платником до контролюючого органу Декларації в електронному вигляді за вірним ідентифікатором форми до закінчення граничного строку подання Декларації з дотримання вимог, встановлених ст.ст. 48 – 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ст. 120 ПКУ, до платника податків не застосовуються.
Повна:
     Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання.
     Відповідно до п. 48.1 ст. 48 ПКУ податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 ПКУ та чинному на час її подання.
     Форма податкової декларації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (п. 46.5 ст. 46 ПКУ).
     Якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності (п. 46.6 ст. 46 ПКУ).
     Обов’язкові реквізити, які повинна містити податкова декларація, визначено п. 48.3 ст. 48 ПКУ.
     Відповідно до п. 48.7 ст. 48 ПКУ податкова звітність, складена з порушенням норм ст. 48 ПКУ, не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених п. 46.4 ст. 46 ПКУ.
     Пунктом 49.1 ст. 49 ПКУ визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
     Відповідно до п. 49.5 ст. 49 ПКУ у разі подання податкової звітності в електронній формі, платник податку зобов’язаний здійснити її відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
     Згідно з п. 49.8 ст. 49 ПКУ прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених пп. 48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
     За умови дотримання вимог, встановлених ст.ст. 48 і 49 ПКУ, податкова декларація, надана за вибором платника відповідно до п. 48.3 ПКУ, вважається прийнятою.
     Платник податків, який подав до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) в електронному вигляді за невірним ідентифікатором форми, повинен виправити таку помилку та подати до контролюючого органу Декларацію за такий самий звітний період за вірним ідентифікатором форми.
     У разі подання платником до контролюючого органу Декларації в електронному вигляді за вірним ідентифікатором форми до закінчення граничного строку подання Декларації з дотримання вимог, встановлених ст.ст. 48 – 49 ПКУ, штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ст. 120 ПКУ, до платника податків не застосовуються.
     Коментар: «Запитання-відповідь переведено до не чинних у зв’язку з втратою актуальності».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді