Запит надіслано
ПитанняДіяло до 01.09.2020 Які номер та дата зазначаються в окремій таблиці податкової декларації з ПДВ у випадку збільшення/зменшення залишку від’ємного значення за результатом поданих уточнюючих розрахунків (рядок 16.2) та/або за результатами перевірки контролюючого органу (рядок 16.3)?
ВідповідьДіяла до 01.09.2020 Коротка:
     При заповненні рядка 16.2 податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) у графах окремої таблиці «Збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення та/або уточнюючого розрахунку» (далі – таблиця) зазначається дата приймання та реєстраційний номер уточнюючих розрахунків, визначені у другій квитанції.
     При заповненні рядка 16.3 декларації у графах окремої таблиці зазначається дата складання податкового повідомлення-рішення та присвоєний контролюючим органом номер податкового повідомлення-рішення.
Повна:
     Відповідно до п.п. 5 п. 4 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289, у рядку 16.2 податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) вказуються суми збільшення/зменшення залишку від’ємного значення за результатами уточнюючих розрахунків, поданих протягом звітного (податкового) періоду. У рядку 16.3 вказується сума збільшення/зменшення від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу, що узгоджена протягом звітного (податкового) періоду. У рядку 16.3 також вказується підтверджена за результатами документальної перевірки контролюючого органу сума від’ємного значення реорганізованого платника податку, що переноситься до податкового кредиту правонаступника (за умови подання таким правонаступником заяви у складі податкової декларації за звітний (податковий) період).
     У разі заповнення рядків 16.2 та/або 16.3 декларації обов’язковим є заповнення таблиці «Збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення та/або уточнюючого розрахунку» (далі – таблиця), в якій зазначається «Дата», «Номер» та «Сума, грн. (+/-)».
     Згідно з п. 12 розд. ІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827 зі змінами та доповненнями, підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа є друга квитанція. В другій квитанції зазначаються реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа, результати обробки в контролюючому органі (дата та час прийняття (реєстрації) або неприйняття, реєстраційний номер, дані про автора електронного документа та підписувача (підписувачів) електронного документа та автора квитанції).
     Пунктом 8 розд. ІІ Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.01.2016 за № 124/28254 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 1204), визначено, що при складанні податкового повідомлення-рішення йому присвоюється номер, який вноситься до реєстру, передбаченого п. 1 розд. IV Порядку № 1204. Відповідно до затвердженої Порядком № 1204 форми податкового повідомлення-рішення проставляється дата складання такого повідомлення-рішення.
     Отже при заповненні рядка 16.2 декларації у графах окремої таблиці зазначається дата приймання та реєстраційний номер уточнюючих розрахунків, визначені у другій квитанції.
     При заповненні рядка 16.3 декларації у графах окремої таблиці зазначається дата складання податкового повідомлення-рішення та присвоєний контролюючим органом номер податкового повідомлення-рішення.
Коментар: «Запитання-відповідь переведено до нечинних у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261 «Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді