Запит надіслано
ПитанняДіяло до 01.01.2020 Який код податку та найменування податку необхідно зазначити у відповідних графах Звіту про суми податкових пільг з податку на прибуток підприємств, та яка сума податку зазначається у підграфі «в тому числі з державного бюджету»?
ВідповідьДіяла до 01.01.2020
Коротка:
     Розрахунок пільги здійснюється на підставі показників рядка 05 ПЗ податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) та додатка ПЗ до Декларації.
     Отже, у графах «Код податку, збору» та «Найменування податку, збору» Звіті про суми податкових пільг (далі – Звіт) необхідно зазначати код та найменування податку на прибуток підприємств відповідно до бюджетної класифікації, зокрема: 11020000 – податок на прибуток підприємств.
     У підграфі «в тому числі з державного бюджету» графи «Сума податкових пільг» Звіту зазначається сума у розмірі 90 відс. не сплаченої до загального фонду Державного бюджету України суми податку на прибуток підприємств у зв’язку з отриманням податкових пільг (крім податку на прибуток підприємств державної власності, що зараховується до загального фонду державного бюджету в повному обсязі, та податку, визначеного п. 18 частини першої ст. 64, п. 1 прим. 2 частини першої ст. 66 та п. 2 частини першої ст. 69 Бюджетного кодексу України).
Повна:
     Відповідно до п. 30.6 ст. 30 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) суми податку та збору, не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб’єктом - платником податків.
     Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233 «Про затвердження Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг» визначено, що у Звіті про суми податкових пільг (далі – Звіт) зазначається, зокрема:
     у графах Звіту «Код податку, збору» та «Найменування податку, збору» – код та найменування податку чи збору відповідно до бюджетної класифікації;
     у підграфі «в тому числі з державного бюджету» графи «Сума податкових пільг» – обсяг пільг за платежами, що здійснені до державного бюджету.
     Наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» визначено класифікацію доходів бюджету, згідно з якою встановлено коди та найменування податків, зборів.
     Пунктом 9.3 ст. 9 ПКУ встановлено, що зарахування загальнодержавних податків та зборів до державного і місцевих бюджетів здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI зі змінами і доповненнями (далі – БКУ).
     Статтею 29 БКУ визначено склад доходів Державного бюджету України.
     Пунктом 2 частини другої ст. 29 БКУ встановлено, що до доходів загального фонду Державного бюджету України (з урахуванням особливостей, визначених п. 1 частини другої ст. 67 прим. 1 БКУ), зокрема належать 90 відс. податку на прибуток підприємств (крім податку на прибуток підприємств державної власності, що зараховується до загального фонду державного бюджету в повному обсязі, та податку, визначеного п. 18 частини першої ст. 64, п. 1 прим. 2 частини першої ст. 66 та п. 2 частини першої ст. 69 БКУ).
     Розрахунок пільги здійснюється на підставі показників рядка 05 ПЗ податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 зі змінами (далі – Декларація), та додатка ПЗ до Декларації.
     Отже, у графах «Код податку, збору» та «Найменування податку, збору» Звіту необхідно зазначати код та найменування податку на прибуток підприємств відповідно до бюджетної класифікації, зокрема: 11020000 – податок на прибуток підприємств.
     У підграфі «в тому числі з державного бюджету» графи «Сума податкових пільг» Звіту зазначається сума у розмірі 90 відс. не сплаченої до загального фонду Державного бюджету України суми податку на прибуток підприємств у зв’язку з отриманням податкових пільг (крім податку на прибуток підприємств державної власності, що зараховується до загального фонду державного бюджету в повному обсязі, та податку, визначеного п. 18 частини першої ст. 64, п. 1 прим. 2 частини першої ст. 66 та п. 2 частини першої ст. 69 БКУ).
     Коментар: «Запитання-відповідь переведено до не чинних у зв’язку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2018 року № 891 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1233».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді