Запит надіслано
ПитанняЧи необхідно СГ, який придбав пальне для власного споживання чи промислової переробки та планує, з метою його зберігання, відвантажувати таке пальне на акцизний склад, розпорядником якого є інший СГ, реєструватись платником акцизного податку з реалізації пального?
ВідповідьКоротка:
        Так, не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення такого відвантаження.
    Повна:
         Відповідно до п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України  від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платником акцизного податку є, зокрема, особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійне представництво, які реалізують пальне.
        Підпунктом 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 ПКУ визначено, зокрема, що особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, постійних представництв, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.
        Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
        Відповідно до п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ реалізація пального для цілей розд. VI «Акцизний податок» ПКУ – будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:
        - до акцизного складу;
        - до акцизного складу пересувного;
        - для власного споживання чи промислової переробки;
        - будь-яким іншим особам.
        Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:
        - у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
        - при використанні пального суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу/акцизного складу пересувного, що передано (відпущено, відвантажено) платником акцизного податку таким суб’єктам господарювання виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки;
            Розпорядник акцизного складу – це, зокрема, суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизний склад та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу (п.п. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
        Таким чином, суб’єкт господарювання який придбав пальне (крім пального у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно)) для власного споживання чи промислової переробки та планує, з метою його зберігання, відвантажувати таке пальне на акцизний склад, розпорядником якого є інший суб’єкт господарювання, повинен, не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення такого відвантаження зареєструватись платником акцизного податку як особа, що реалізує пальне.

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді