Запит надіслано
ПитанняДіяло до 01.07.2024 Чи застосовується до ФО – резидента України відповідальність за несвоєчасне подання Повідомлення про набуття (початок здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) резидентом в іноземній юридичній особі або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи у період дії воєнного стану в Україні?
ВідповідьДіяла до 01.07.2024 Коротка:
              Несвоєчасне подання Повідомлення про набуття (початок здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) резидентом в іноземній юридичній особі або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи (далі – Повідомлення) не є підставою для притягнення контролюючої особи до фінансової відповідальності за податкове правопорушення.
Повна:
              Згідно з п.п. 39 прим. 2.5.5 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) Повідомлення надсилається до контролюючого органу протягом 60 днів з дня такого набуття (початку здійснення фактичного контролю) або відчуження (припинення фактичного контролю).
              Форма та порядок надсилання до контролюючого органу Повідомлення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2021 № 512.
              Відповідно до п. 120.7 ст. 120 ПКУ неповідомлення контролюючою особою контролюючого органу про набуття частки в іноземній юридичній особі, утворенні без статусу юридичної особи, або про початок здійснення фактичного контролю за іноземною юридичною особою, або про відчуження частки в іноземній юридичній особі, або про припинення здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою у строки, передбачені п.п. 39 прим. 2.5.5 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт.
         Таким чином, несвоєчасне подання Повідомлення не є підставою для притягнення контролюючої особи до фінансової відповідальності за податкове правопорушення.
         Водночас, неподання Повідомлення до контролюючого органу є податковим правопорушенням, за яким передбачається фінансова відповідальність у вигляді накладення штрафу в розмірі 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт.
    Коментар: «Запитання-відповідь переведено до нечинних у зв’язку з доповненням пунктом 72 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI відповідно до підпункту 2 пункту 8 розділу І Закону України від 09 травня 2024 року № 3706-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану»»

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді