Запит надіслано
ПитанняЯким чином платники, що реалізують пальне, сплачують суми податкового зобов’язання, визначені в декларації з акцизного податку, та чи можливо повернути не використані раніше кошти, сплачені на електронний рахунок?
ВідповідьКоротка:
              Платники, що реалізують пальне, сплачують податкове зобов’язання, визначене в декларації з акцизного податку, до відповідного бюджету в строки, визначені Податковим кодексом України (далі – ПКУ), з урахуванням сум податку, що перераховані таким платником на його електронні рахунки у звітному періоді, за який подана декларація з акцизного податку.
              Помилково та/або надміру зараховані до бюджету кошти повертаються платнику в порядку, визначеному ст. 43 ПКУ. При цьому, у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового в обліковій картці платника сума залишків акцизного податку на електронному рахунку, в межах якої платник акцизного податку має право на реєстрацію заявки на поповнення обсягів залишку пального або спирту етилового, зменшується на суму акцизного податку, яка сплачена на електронний рахунок та згідно з даними інтегрованої картки платника податку повернута такому платнику.
Повна:
              Відповідно до п. 25 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року № 408 зі змінами (далі – Порядок № 408) перерахування сум податкового зобов’язання з акцизного податку з реалізованого пального або спирту етилового протягом звітного періоду, зазначеного в декларації з акцизного податку за звітний (податковий) період, здійснюється платником акцизного податку самостійно з власного рахунка платника податків у банку/небанківському надавачу платіжних послуг на його електронні рахунки в строки, передбачені Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), з урахуванням сум податку, що перераховані таким платником на його електронні рахунки у звітному періоді, за який подана декларація з акцизного податку.
              Електронний рахунок платника акцизного податку (окремо для пального, окремо для спирту етилового) відкривається Державною казначейською службою України (далі – Казначейство) на безоплатній основі без укладення договору. На електронний рахунок платник акцизного податку зараховує необхідну суму коштів виключно з власного рахунка платника податків у банку/небанківському надавачу платіжних послуг (п. 17 Порядку № 408).
              Відповідно до п. 22 Порядку № 408 електронний рахунок відкривається платнику акцизного податку для перерахування акцизного податку в сумі, необхідній для реєстрації платником акцизного податку заявок на поповнення обсягу залишків пального або спирту етилового.     Кошти, зараховані платником акцизного податку на електронний рахунок, автоматично перераховуються Казначейством на бюджетний рахунок, призначений для сплати акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового, протягом операційного дня, в який такі кошти зараховані на електронний рахунок.
              Згідно з п. 37 Порядку № 408 у разі коли у платника акцизного податку виникає потреба у поповненні обсягу залишків пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, він може зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального за умови:
              наявності на обліковій картці коштів сплаченого акцизного податку в сумі, не меншій ніж сума акцизного податку, розрахованого з обсягу пального у такій заявці, - для обсягів пального, що оподатковуються акцизним податком;
              відсутності на обліковій картці сум коштів сплаченого акцизного податку - для обсягів пального, що оподатковуються на умовах, встановлених п.п. 229.2 - 229.7 ст. 229 ПКУ, або не підлягають оподаткуванню, або звільняються від оподаткування, або палива для реактивних двигунів, технологічне злиття якого з паливних баків повітряних суден було здійснено на митній території України.
              Таким чином платники, що реалізують пальне, сплачують податкове зобов’язання, визначене в декларації з акцизного податку, до відповідного бюджету в строки, визначені ПКУ, з урахуванням сум податку, що перераховані таким платником на його електронні рахунки.
              Розрахунки з бюджетом у зв’язку з поданням уточнюючого розрахунку відповідно до пункту 50.1 статті 50 ПКУ, сплата податкових зобов’язань, визначених контролюючим органом відповідно до п.п. 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ здійснюються платником акцизного податку на електронний рахунок, а сплата передбачених ПКУ штрафів, пені здійснюються платником акцизного податку до відповідного бюджету з власного рахунка платника податків у банку/небанківському надавачу платіжних послуг (п. 26 Порядку № 408).
              Відповідно до п. 27 Порядку № 408 помилково та/або надміру зараховані до бюджету кошти повертаються платнику акцизного податку в порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.
              Сума акцизного податку, помилково або надміру сплачена платником акцизного податку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – СЕАРП та СЕ), підлягає поверненню платнику акцизного податку шляхом перерахування на рахунок платника податків у банку/небанківському надавачу платіжних послуг.
              У СЕАРП та СЕ в обліковій картці платника сума залишків акцизного податку на електронному рахунку, в межах якої платник акцизного податку має право на реєстрацію заявки на поповнення обсягів залишку пального або спирту етилового, зменшується на суму акцизного податку, яка сплачена на електронний рахунок та згідно з даними інтегрованої картки платника податку повернута такому платнику.

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді