gov.ua
Державні сайти України
Державна податкова служба України
Верховна Рада України
Міністерство фінансів України
Інші органи виконавчої влади
Президент України
Урядовий портал
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Державна податкова служба України
5
Контакт-центр ДПС
0 800 501 007
idd@tax.gov.ua
×
Введіть наданий Вам пароль:
Відправити
Обрати податок
-----ОПОДАТКУВАННЯ-----
101. Податок на додану вартість
102. Податок на прибуток підприємств
103. Податок на доходи фізичних осіб
104. Податок на доходи суб’єктів підприємницької діяльності
105. Податок на доходи самозайнятих осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність
106. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
107. Єдиний податок для фізичних осіб – підприємців (спрощена система оподаткування)
108. Єдиний податок для юридичних осіб – суб’єктів господарювання (спрощена система оподаткування)
109. Порядок застосування РРО та/або ПРРО
110. Транспортний податок
111. Плата за землю
112. Зовнішньоекономічна діяльність
113. Ліцензування виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального
114. Акцизний податок
115. Державне мито
116. Облік платників податків
117. Екологічний податок
118. Рентна плата за спеціальне використання води
119. Рентна плата за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України
120. Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів
121. Рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України
122. Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин
123. Рентна плата за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин
124. Збір за місця для паркування транспортних засобів
125. Туристичний збір
126. Військовий збір
127. Оскарження рішень контролюючих органів
128. Погашення податкового боргу платників податків
129. Права та обов’язки платників податків
130. Перевірки
131. Трансфертне ціноутворення
132. Відповідальність
133. Інші збори (плата, внески), не встановлені Податковим кодексом України як загальнодержавні або місцеві, але встановлені законодавчими актами України як обов’язкові платежі
134. Одноразове (спеціальне) добровільне декларування (збір)
135. Загальні питання
136. Частина чистого прибутку (доходу), дивіденди на державну частку
-----ЄДИНИЙ ВНЕСОК-----
201. Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
-----ЕЛЕКТРОННІ ДОВІРЧІ ПОСЛУГИ-----
301. Електронні довірчі послуги
Документи
Глосарій
Запитання-Відповіді
Чинні
Не чинні
Всі
Знайти
Запит надіслано
Повернутися назад
Закрити перегляд
Питання
Чи заповнюється розд. ІІ Повідомлення про участь в міжнародній групі компаній (далі – Повідомлення), якщо консолідований дохід міжнародної групи компаній менше 750 млн. євро та материнська компанія не уповноважила учасників на подання Звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній, та у графі 15 Повідомлення зазначено код «СВС809» (у графі 10 Повідомлення заповнено код «СВС709»), та чи застосовується відповідальність за не заповнення розд. ІІ Повідомлення?
Відповідь
Коротка:
Розділ II Повідомлення про участь в міжнародній групі компаній (далі – Повідомлення) «Відомості щодо учасника міжнародної групи компаній, уповноваженого материнською компанією на подання звіту в розрізі країн» не обов’язковий до заповнення, оскільки не виконуються критерії для подання Звіту у розрізі країн міжнародної групи компаній (далі – Звіт СЬС) та інформація про уповноваженого учасника відсутня. При цьому доцільно у графі 12 Повідомлення вказати причину незаповнення розд. II.
Відповідальність передбачено п. 120.5 ст. 120 розд. І Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема за надання недостовірної інформації в Повідомленні – у розмірі 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Сплата таких штрафів не звільняє платника податків від обов’язку подання уточнюючого Повідомлення.
Штраф, передбачений п. 120.5 ст. 120 розд. І ПКУ, не застосовується, якщо платник податків подав Повідомлення та/або Звіт СЬС з помилками, які не вплинули на правильність ідентифікації держави або території, резидентом якої є один або декілька учасників міжнародної групи компаній (далі – МГК), та/або на правильність ідентифікації кожного з учасників відповідної МГК, та/або на правильність ідентифікації юрисдикції подання Звіту СЬС, і такий платник виправив помилки шляхом подання уточнюючого Повідомлення та/або Звіту СЬС самостійно або не пізніше 30 календарних днів з дня одержання повідомлення контролюючого органу про виявлені помилки у Звіті СЬС.
Втім кожен конкретний випадок заповнення Повідомлення учасниками МГК має розглядатися з урахуванням усіх фактичних обставин та первинних документів.
Детальніше у повній відповіді.
Повна:
Відповідно до абзацу другого п.п. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 розд. І Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платники податків, які є учасниками відповідної міжнародної групи компаній (далі – МГК) та у звітному році здійснювали контрольовані операції (далі – КО), зобов’язані подавати до 01 жовтня року, що настає за звітним, Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (далі – Повідомлення).
Форма Повідомлення та Порядок його складання затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2020 № 839, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04 березня 2021 року за № 278/35900 (із змінами і доповненнями) (далі – Порядок № 839).
Відповідно до п. 9 розд. II Порядку № 839 у графі 10 зазначається код, який відповідає ролі платника податків у поданні Звіту у розрізі країн МГК (далі – Звіт СЬС). Залежно від обставин, визначених п.п. 39.4.10 п. 39.4 ст. 39 розд. І ПКУ, зазначається один із таких кодів:
СВС701 – платник податків є материнською компанією МГК. У цьому разі у графі 15 має зазначатися код СВС801 або СВС802, або СВС805;
СВС702 – платник податків, уповноважений материнською компанією МГК на подання Звіту СЬС до контролюючого органу. У цьому разі у графі 15 має зазначатися код СВС802;
СВС709 – платник податків є учасником МГК, який не уповноважений материнською компанією МГК на подання Звіту СЬС до контролюючого органу відповідно до вимог законодавства України чи юрисдикції податкового резидентства материнської компанії МГК. У цьому разі в графі 15 має зазначатися код СВС801 або СВС802, або СВС809.
Відповідно до п. 17 розд. II Порядку № 839 у графі 15 зазначається інформація про статус подання Звіту СЬС МГК. Для цього застосовується одне із можливих значень, а саме:
СВС801 – звіт подає кінцева материнська компанія;
СВС802 – Звіт СЬС подає уповноважений учасник МГК, в тому числі – резидент України. У цьому разі у розд. II Повідомлення зазначається інформація щодо уповноваженого учасника МГК;
СВС805 – Звіт СЬС не подається, оскільки не виконуються критерії щодо його подання згідно з ПКУ (сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, менше 750 млн. євро);
СВС809 – Звіт СЬС подає учасник МГК в Україні, оскільки виконується одна з умов згідно з абзацами п’ятим-сьомим п.п. 39.4.10 п. 39.4 ст. 39 розд. І ПКУ.
Пунктом 10 розд. II Порядку № 839 передбачено, що у графі 11 наводиться інформація щодо сукупного консолідованого доходу МГК за фінансовий рік, що передує звітному, в розрізі відповідних інтервалів сум шляхом зазначення одного із кодів в графі 11.1:
якщо сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, є меншим за еквівалент 50 млн. євро, – UNC 901;
якщо сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, дорівнює або перевищує еквівалент 50 млн. євро, але є меншим за еквівалент 750 млн. євро, – UNC 902;
якщо сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, дорівнює або перевищує еквівалент 750 млн. євро, – UNC 903.
Таким чином, якщо платник податків є учасником МГК, який не є материнською компанією, при цьому материнська компанія не уповноважила жодного із учасників МГК, та сукупний консолідований дохід МГК за фінансовий рік, що передує звітному, є меншим за еквівалент 750 млн. євро, то в графі 15 повинен застосовуватися код СВС809.
Розглядаючи наведений приклад, слід зазначити, що в такому випадку розд. II Повідомлення «Відомості щодо учасника міжнародної групи компаній, уповноваженого материнською компанією на подання звіту в розрізі країн» не обов’язковий до заповнення, оскільки не виконуються критерії для подання Звіту СЬС та інформація про уповноваженого учасника відсутня. При цьому доцільно у графі 12 Повідомлення вказати причину незаповнення розд. II.
Відповідальність передбачено п. 120.5 ст. 120 розд. І ПКУ, зокрема за надання недостовірної інформації в Повідомленні – у розмірі 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Сплата таких штрафів не звільняє платника податків від обов’язку подання уточнюючого Повідомлення.
Штраф, передбачений п. 120.5 ст. 120 розд. І ПКУ, не застосовується, якщо платник податків подав Повідомлення та/або Звіт СЬС з помилками, які не вплинули на правильність ідентифікації держави або території, резидентом якої є один або декілька учасників МГК, та/або на правильність ідентифікації кожного з учасників відповідної МГК, та/або на правильність ідентифікації юрисдикції подання Звіту СЬС, і такий платник виправив помилки шляхом подання уточнюючого Повідомлення та/або Звіту СЬС самостійно або не пізніше 30 календарних днів з дня одержання повідомлення контролюючого органу про виявлені помилки у Звіті СЬС.
Втім кожен конкретний випадок заповнення Повідомлення учасниками МГК має розглядатися з урахуванням усіх фактичних обставин та первинних документів.
Відповідь оцінили
користувачів ЗІР
-
+
Натисніть для оцінки відповіді
Оцініть будь-ласка якість наданої відповіді:
Не задоволений
Частково задоволений
Задоволений
Примітки, зауваження, пропозиції:
Ім'я:
Email:
Оцінити відповідь