gov.ua
Державні сайти України
Державна податкова служба України
Верховна Рада України
Міністерство фінансів України
Інші органи виконавчої влади
Президент України
Урядовий портал
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Державна податкова служба України
1
Контакт-центр ДПС
0 800 501 007
idd@tax.gov.ua
×
Введіть наданий Вам пароль:
Відправити
Обрати податок
-----ОПОДАТКУВАННЯ-----
101. Податок на додану вартість
102. Податок на прибуток підприємств
103. Податок на доходи фізичних осіб
104. Податок на доходи суб’єктів підприємницької діяльності
105. Податок на доходи самозайнятих осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність
106. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
107. Єдиний податок для фізичних осіб – підприємців (спрощена система оподаткування)
108. Єдиний податок для юридичних осіб – суб’єктів господарювання (спрощена система оподаткування)
109. Порядок застосування РРО та/або ПРРО
110. Транспортний податок
111. Плата за землю
112. Зовнішньоекономічна діяльність
113. Ліцензування виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального
114. Акцизний податок
115. Державне мито
116. Облік платників податків
117. Екологічний податок
118. Рентна плата за спеціальне використання води
119. Рентна плата за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України
120. Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів
121. Рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України
122. Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин
123. Рентна плата за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин
124. Збір за місця для паркування транспортних засобів
125. Туристичний збір
126. Військовий збір
127. Оскарження рішень контролюючих органів
128. Погашення податкового боргу платників податків
129. Права та обов’язки платників податків
130. Перевірки
131. Трансфертне ціноутворення
132. Відповідальність
133. Інші збори (плата, внески), не встановлені Податковим кодексом України як загальнодержавні або місцеві, але встановлені законодавчими актами України як обов’язкові платежі
134. Одноразове (спеціальне) добровільне декларування (збір)
135. Загальні питання
136. Частина чистого прибутку (доходу), дивіденди на державну частку
-----ЄДИНИЙ ВНЕСОК-----
201. Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
-----ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДПИС-----
301. Електронні довірчі послуги
Документи
Глосарій
Запитання-Відповіді
Чинні
Не чинні
Всі
Знайти
Запит надіслано
Повернутися назад
Закрити перегляд
Питання
Як платником рентної плати, якого внесено до реєстру присвоєнь радіочастот загальних користувачів із статусом «задіяне», заповнюється додаток 4 прим. 1 до податкової декларації з рентної плати у разі присвоєння йому декількох радіочастот для радіообладнання (ширина смуги радіочастот однакова), потужність якого у відповідній смузі радіочастот в одному регіоні передбачає застосування однієї ставки рентної плати (в т. ч. числі якщо на протязі звітного періоду закінчився термін дії статусу «задіяне» та знову присвоєно такий статус)?
Відповідь
Коротка:
У колонках 2, 3, 4.1 – 4.5, 5 і 6 додатка 4 прим. 1 до податкової декларації з рентної плати (далі – Додаток) зазначаються дані по кожному з присвоєнь радіочастот.
У колонці 7 та колонці 8 Додатка заповнюється рядок, в якому зазначені дані щодо першого за датою присвоєння статусу «задіяне»». Інші рядки у цих колонках прокреслюються.
При цьому у колонці 8 Додатка зазначається податкове зобов’язання у гривнях з копійками за звітний період. Нарахована сума рентної плати за звітний період розраховується на підставі даних першого по даті присвоєння статусу «задіяне» для радіообладнання незалежно від загальної кількості присвоєнь, здійснених платнику рентної плати в такій смузі радіочастот у одному регіоні.
Якщо на протязі звітного періоду закінчився строк дії статусу «задіяне» присвоєння радіочастоти та знову присвоєно статусу «задіяне», то у колонках 4.1 – 4.4 Додатка зазначаються дані по кожному присвоєнню радіочастоти. В колонці 4.5 Додатка зазначається фактична кількість днів дії статусу присвоєння радіочастоти «задіяне» у звітному періоді. У колонці 7 Додатка зазначається ставка рентної плати. Значення колонки 8 Додатка визначається відповідно до фактичної кількості днів дії статусу присвоєння радіочастоти «задіяне» у звітному періоді.
Повна:
Відповідно до п. 254.3 ст. 254 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування рентною платою за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України (далі – рентна плата) є ширина смуги радіочастот, що визначається як частина смуги радіочастот загального користування у відповідному регіоні та зазначена у відповідних ліцензіях, дозволах та присвоєннях, визначених у п. 254.1 ст. 254 ПКУ.
Платники рентної плати обчислюють суму рентної плати виходячи з виду радіозв’язку, розміру встановлених ставок та ширини смуги радіочастот по кожному регіону окремо, в частині фактичної тривалості (календарних днів) дії дозвільного документа у звітному періоді (п.п. 254.5.2 п. 254.5 ст. 254 ПКУ).
Згідно з п.п. 254.5.3 п. 254.5 ст. 254 ПКУ платники рентної плати, яким надано право користуватися радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України на підставі ліцензії на користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України, сплачують рентну плату починаючи з дати видачі ліцензії.
У разі продовження строку дії ліцензії на користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України рентна плата сплачується з початку строку дії продовженої ліцензії.
Інші платники рентної плати сплачують рентну плату починаючи з дати внесення присвоєння радіочастоти до реєстру присвоєнь радіочастот загальних користувачів із статусом «задіяне». Сплата рентної плати здійснюється платниками рентної плати з дати отримання першого присвоєння радіочастоти для радіообладнання в даній смузі радіочастот у відповідному регіоні незалежно від загальної кількості присвоєнь, здійснених платнику рентної плати в такій смузі радіочастот у певному регіоні, крім випадків, коли наступні присвоєння радіочастоти здійснені для радіообладнання, потужність якого передбачає застосування іншої, ніж для попередніх присвоєнь, ставки рентної плати.
Форма податкової декларації з рентної плати (далі – Декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, який наразі проходить процедуру приведення у відповідність до норм Закону України від 21.05.2024 № 3721-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про електронні комунікації» щодо рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України».
Невід’ємною частиною Декларації є додатки. Зокрема, розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України здійснюється у додатку 4 прим. 1 до Декларації (далі – Додаток).
Якщо користувач радіочастотного спектру (радіочастотного ресурсу) України отримав декілька присвоєнь радіочастот із статусом «задіяне» для радіообладнання в одному регіоні з однаковими смугами радіочастот (ширина смуги радіочастот однакова ) та при цьому застосовується однакова ставка рентної плати, то у колонках 4.1 – 4.5 Додатка зазначаються дані по кожному з присвоєнь радіочастот: вид документа- «відомості з реєстру присвоєнь радіочастот загальних користувачів» (колонка 4.1 Додатка), номер присвоєння радіочастоти радіообладнанню (колонка 4.2 Додатка), дата присвоєння статусу «задіяне» (дд.мм.рррр.) (колонка 4.2 Додатка), строк дії статусу присвоєння радіочастоти «задіяне» (дд.мм.рррр) (колонка 4.4 Додатка), кількість днів дії статусу присвоєння радіочастоти «задіяне» у звітному періоді (колонка 4.5 Додатка).
Також, у Додатку зазначаються дані по кожному з присвоєнь радіочастот, зокрема:
у колонці 2 – код виду радіозв’язку відповідно до додатка 15 «Перелік кодів видів радіозв’язку» до Декларації;
у колонці 3 – цифровий код регіону (2 знаки), в якому використується радіочастотний ресурс;
у колонці 5 – ширина смуги радіочастот, що вказується в МГц на підставі дозвільного документа;
у колонці 6 – понижувальний (застосовується до 01.09.2024) або підвищувальний коефіцієнт відповідно до п. 3 підрозд. 9 прим. 3 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.
Слід зазначити, що передбачені, примітками 1 – 8 п. 3 підрозд. 9 прим. 3 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ підвищувальні та понижувальні коефіцієнти застосовуються окремо до об’єкта оподаткування шляхом додавання/віднімання грошового значення відповідного коефіцієнта до нього. Грошове значення коефіцієнта розраховується шляхом визначення різниці між об’єктом оподаткування, до якого застосовується коефіцієнт, помножений на коефіцієнт, та об’єктом оподаткування, до якого застосовується коефіцієнт (абзац дев’ятий примітки до п. 3 підрозд. 9 прим. 3 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).
Щомісяця, до 10 числа місяця, наступного за звітним, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, на своєму офіційному веб-сайті оприлюднює, а також надає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, інформацію про видані ліцензії на користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України із зазначенням смуг радіочастот та з урахуванням радіотехнології і технологічних особливостей використання таких смуг щодо кожного платника рентної плати, який обчислює суму рентної плати відповідно до позиції 11 п. 3 підрозд. 9 прим. 3 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, в обсягах, необхідних для визначення потреби застосування коефіцієнтів до ставок рентної плати, передбачених цими примітками, за формою, затвердженою національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (абзац десятий примітки до п. 3 підрозд. 9 прим. 3 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).
У колонці 7 та колонці 8 Додатка заповнюється рядок, в якому зазначені дані щодо першого за датою присвоєння статусу «задіяне»». Інші рядки у цих колонках прокреслюються.
При цьому у колонці 7 Додатка зазначається ставка рентної плати, визначена п. 3 підрозд. 9 прим. 3 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.
У колонці 8 Додатка зазначається податкове зобов’язання у гривнях з копійками за звітний період. Нарахована сума рентної плати за звітний період розраховується на підставі даних першого по даті присвоєння статусу «задіяне» для радіообладнання незалежно від загальної кількості присвоєнь, здійснених платнику рентної плати в такій смузі радіочастот у одному регіоні.
Якщо на протязі звітного періоду закінчився строк дії статусу «задіяне» присвоєння радіочастоти та знову присвоєно статусу «задіяне», то у колонках 4.1 – 4.4 Додатка зазначаються дані по кожному присвоєнню радіочастоти: вид документа, номер присвоєння радіочастоти радіообладнанню, дата присвоєння статусу «задіяне», строк дії статусу присвоєння радіочастоти «задіяне». В колонці 4.5 Додатка зазначається фактична кількість днів дії статусу присвоєння радіочастоти «задіяне» у звітному періоді. У колонці 7 Додатка зазначається ставка рентної плати, визначена п. п. 3 підрозд. 9 прим. 3 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ. Значення колонки 8 Додатка визначається відповідно до фактичної кількості днів дії статусу присвоєння радіочастоти «задіяне» у звітному періоді.
Відповідь оцінили
користувачів ЗІР
-
+
Натисніть для оцінки відповіді
Оцініть будь-ласка якість наданої відповіді:
Не задоволений
Частково задоволений
Задоволений
Примітки, зауваження, пропозиції:
Ім'я:
Email:
Оцінити відповідь