gov.ua
Державні сайти України
Державна податкова служба України
Верховна Рада України
Міністерство фінансів України
Інші органи виконавчої влади
Президент України
Урядовий портал
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Державна податкова служба України
0
Контакт-центр ДПС
0 800 501 007
idd@tax.gov.ua
×
Введіть наданий Вам пароль:
Відправити
Обрати податок
-----ОПОДАТКУВАННЯ-----
101. Податок на додану вартість
102. Податок на прибуток підприємств
103. Податок на доходи фізичних осіб
104. Податок на доходи суб’єктів підприємницької діяльності
105. Податок на доходи самозайнятих осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність
106. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
107. Єдиний податок для фізичних осіб – підприємців (спрощена система оподаткування)
108. Єдиний податок для юридичних осіб – суб’єктів господарювання (спрощена система оподаткування)
109. Порядок застосування РРО та/або ПРРО
110. Транспортний податок
111. Плата за землю
112. Зовнішньоекономічна діяльність
113. Ліцензування виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального
114. Акцизний податок
115. Державне мито
116. Облік платників податків
117. Екологічний податок
118. Рентна плата за спеціальне використання води
119. Рентна плата за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України
120. Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів
121. Рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України
122. Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин
123. Рентна плата за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин
124. Збір за місця для паркування транспортних засобів
125. Туристичний збір
126. Військовий збір
127. Оскарження рішень контролюючих органів
128. Погашення податкового боргу платників податків
129. Права та обов’язки платників податків
130. Перевірки
131. Трансфертне ціноутворення
132. Відповідальність
133. Інші збори (плата, внески), не встановлені Податковим кодексом України як загальнодержавні або місцеві, але встановлені законодавчими актами України як обов’язкові платежі
134. Одноразове (спеціальне) добровільне декларування (збір)
135. Загальні питання
136. Частина чистого прибутку (доходу), дивіденди на державну частку
-----ЄДИНИЙ ВНЕСОК-----
201. Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
-----ЕЛЕКТРОННІ ДОВІРЧІ ПОСЛУГИ-----
301. Електронні довірчі послуги
Документи
Глосарій
Запитання-Відповіді
Чинні
Не чинні
Всі
Знайти
Запит надіслано
Повернутися назад
Закрити перегляд
Питання
Який період зазначається у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 (Д2) до податкової декларації з ПДВ, у випадку збільшення залишку від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення за формою «В3»?
Відповідь
Коротка:
У випадку збільшення суми від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі узгодженого податкового повідомлення-рішення за формою «В3», яку включено до складу податкового кредиту та відображено зі знаком «+» у рядку 16.3 податкової декларації, у звітному (податковому) періоді, на який припадає день узгодження податкового повідомлення-рішення за формою «В3», у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 (Д2) зазначається звітний (податковий) період (місяць, рік), у якому сформовано податковий кредит за таким узгодженим податковим повідомленням-рішенням.
Повна:
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначено ст. 200 розд. V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ).
Відповідно до п. 200.1 ст. 200 розд. V ПКУ сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
При від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ст. 200 розд. V ПКУ, така сума, зокрема, підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 розд. V ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації з податку на додану вартість (далі – податкова декларація), на відповідний рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету (п.п. «б» п. 200.4 ст. 200 розд. V ПКУ).
Відповідно до п.п. «в» п. 200.14 ст. 200 розд. V ПКУ, якщо за результатами камеральної або документальної перевірки контролюючий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган у разі з’ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення-рішення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування.
Згідно з п. 2 розд. II Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204 (із змінами та доповненнями), у разі якщо за результатами перевірок виявлено відсутність права на отримання платником податку бюджетного відшкодування, то відповідний структурний підрозділ контролюючого органу складає податкове повідомлення-рішення за формою «В3».
Форма та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289, зі змінами (далі – Порядок № 21).
Так, відповідно до п.п. 5 п. 4 розд. V Порядку № 21 у рядку 16.3 податкової декларації вказується сума збільшення/зменшення від’ємного значення, узгоджена за результатами перевірки контролюючого органу, у звітному (податковому) періоді, на який припадає день узгодження податкового повідомлення-рішення, враховуючи процедури адміністративного оскарження відповідно до ст. 56 розд. II ПКУ.
Слід зауважити, що у разі заповнення, зокрема, рядку 16.3 податкової декларації обов’язковим є заповнення у такій декларації таблиці «Збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення та/або уточнюючих розрахунків».
При заповненні розділу III «Розрахунки за звітний період» податкової декларації здійснюється обрахунок різниці між сумою податкових зобов’язань за звітний (податковий) період (рядок 9 податкової декларації) та податкового кредиту (рядок 17 податкової декларації) (пп. 1, 2 п. 5 розд. V Порядку № 21).
При цьому, до складу податкового кредиту розділу II «Податковий кредит» податкової декларації включається, зокрема сума збільшення/зменшення від’ємного значення, узгоджена за результатами перевірки контролюючого органу (значення рядка 16.3 податкової декларації за звітний (податковий) період, на який припадає день узгодження податкового повідомлення-рішення, враховуючи процедури адміністративного оскарження відповідно до ст. 56 розд. II ПКУ.
Таким чином, при розрахунку різниці між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду враховується увесь обсяг податкового кредиту, зазначений у рядку 17 податкової декларації, до складу якого, зокрема, включається сума збільшення/зменшення від’ємного значення, узгоджена за результатами перевірки контролюючого органу.
Якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов’язань і податкового кредиту отримано від’ємне значення, то заповнюється рядок 19 податкової декларації (п.п. 2 п. 5 розд. V Порядку № 21).
У разі заповнення рядка 19 податкової декларації обов’язковим є подання додатку 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» (далі – додаток 2 (Д2)) (п.п. 2 п. 5 розд. V Порядку № 21).
У таблиці 1 додатка 2 (Д2) здійснюється повна деталізація (розшифровка) від’ємного значення, зазначеного у рядку 19 податкової декларації, зокрема, у графах 2, 3 зазначається звітний (податковий) період (місяць та рік), у якому виникло від’ємне значення суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ст. 200 розд. V ПКУ.
Таким чином, у випадку збільшення суми від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі узгодженого податкового повідомлення-рішення за формою «В3», яку включено до складу податкового кредиту та відображено зі знаком «+» у рядку 16.3 податкової декларації, у звітному (податковому) періоді, на який припадає день узгодження податкового повідомлення-рішення за формою «В3», у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 (Д2) зазначається звітний (податковий) період (місяць, рік), у якому сформовано податковий кредит за таким узгодженим податковим повідомленням-рішенням.
Відповідь оцінили
користувачів ЗІР
-
+
Натисніть для оцінки відповіді
Оцініть будь-ласка якість наданої відповіді:
Не задоволений
Частково задоволений
Задоволений
Примітки, зауваження, пропозиції:
Ім'я:
Email:
Оцінити відповідь