Запит надіслано
ПитанняЧи звільняється ФОП – платник ЄП третьої групи від сплати єдиного внеску у розмірі мінімального страхового внеску за себе, якщо на роботі за сумісництвом йому нараховують мінімальну заробітну плату та сплачують єдиний внесок у розмірі 22 відс., а за основним місцем роботи зараз нарахувань немає?
ВідповідьКоротка:
         Якщо фізична особа – підприємець має основне місце роботи і за сумісництвом, і роботодавцем (не обов’язково за основним місцем роботи) сплачено страховий внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску, то така фізична особа – підприємець звільняється від сплати за себе єдиного внеску за відповідні місяці звітного періоду.
Повна:
         Відповідно до частини шостої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) особи, зазначені у пп. 4 (фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування) і 5 (особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт з резидентом Дія Сіті в порядку та на умовах, передбачених Законом України від 15 липня 2021 року № 1667-ІХ «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за місяці звітного періоду, за які роботодавцем (резидентом Дія Сіті) сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення ними бази нарахування за місяці звітного періоду, за які роботодавцем (резидентом Дія Сіті) сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску. Самостійно визначена такими особами база нарахування не може перевищувати максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, встановлену Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
         Отже, зазначеною законодавчою нормою визначено дві умови для звільнення, зокрема, фізичних осіб – підприємців, від сплати єдиного внеску за себе:
         наявність основного місця роботи або укладеного гіг-контракту з резидентом Дія Сіті;
         сплата роботодавцем страхового внеску за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску за відповідні місяці звітного періоду.
         Враховуючи викладене, у разі якщо фізична особа – підприємець має основне місце роботи і за сумісництвом, і роботодавцем (не обов’язково за основним місцем роботи) сплачено страховий внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску, то така фізична особа – підприємець звільняється від сплати за себе єдиного внеску за відповідні місяці звітного періоду.

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді