gov.ua
Державні сайти України
Державна податкова служба України
Верховна Рада України
Міністерство фінансів України
Інші органи виконавчої влади
Президент України
Урядовий портал
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Державна податкова служба України
6
Контакт-центр ДПС
0 800 501 007
idd@tax.gov.ua
×
Введіть наданий Вам пароль:
Відправити
Обрати податок
-----ОПОДАТКУВАННЯ-----
101. Податок на додану вартість
102. Податок на прибуток підприємств
103. Податок на доходи фізичних осіб
104. Податок на доходи суб’єктів підприємницької діяльності
105. Податок на доходи самозайнятих осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність
106. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
107. Єдиний податок для фізичних осіб – підприємців (спрощена система оподаткування)
108. Єдиний податок для юридичних осіб – суб’єктів господарювання (спрощена система оподаткування)
109. Порядок застосування РРО та/або ПРРО
110. Транспортний податок
111. Плата за землю
112. Зовнішньоекономічна діяльність
113. Ліцензування виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального
114. Акцизний податок
115. Державне мито
116. Облік платників податків
117. Екологічний податок
118. Рентна плата за спеціальне використання води
119. Рентна плата за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України
120. Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів
121. Рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України
122. Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин
123. Рентна плата за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин
124. Збір за місця для паркування транспортних засобів
125. Туристичний збір
126. Військовий збір
127. Оскарження рішень контролюючих органів
128. Погашення податкового боргу платників податків
129. Права та обов’язки платників податків
130. Перевірки
131. Трансфертне ціноутворення
132. Відповідальність
133. Інші збори (плата, внески), не встановлені Податковим кодексом України як загальнодержавні або місцеві, але встановлені законодавчими актами України як обов’язкові платежі
134. Одноразове (спеціальне) добровільне декларування (збір)
135. Загальні питання
136. Частина чистого прибутку (доходу), дивіденди на державну частку
-----ЄДИНИЙ ВНЕСОК-----
201. Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
-----ЕЛЕКТРОННІ ДОВІРЧІ ПОСЛУГИ-----
301. Електронні довірчі послуги
Документи
Глосарій
Запитання-Відповіді
Чинні
Не чинні
Всі
Знайти
Запит надіслано
Повернутися назад
Закрити перегляд
Питання
Чи поширюються норми пп. 89 та 90 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України на податкові накладні, складені за щоденними підсумками операцій?
Відповідь
Коротка:
Реєстрація податкових накладних складених за щоденними підсумками в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється у загальному порядку.
У разі порушення строків, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ), для реєстрації в ЄРПН податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких податкових накладних складених за щоденними підсумками операцій з постачання товарів/послуг застосування штрафних санкцій буде здійснюватися:
– у розмірах, визначених п. 90 підрозд. 2 розд. XX ПКУ (в залежності від кількості днів прострочення) – щодо операцій, які оподатковуються за основною ставкою ПДВ або за ставкою 7, 14 відсотків;
– у розмірі, визначеному абзацом сьомим п. 120 прим. 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ (2 відс. від обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 грн.) – щодо операцій, які звільняються від оподаткування ПДВ або оподатковуються за нульовою ставкою.
Повна:
Пунктами 89 та 90 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), на період дії воєнного стану збільшено строки реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкових накладних/розрахунків коригування, які мають поденний строк складання/реєстрації, встановлений п. 201.10 ст. 201 ПКУ, та зменшено розміри штрафів за їх порушення.
Нові строки реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених починаючи з 16 січня 2023 року, становлять:
для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Разом з цим, п. 89 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ не передбачено збільшення строку для реєстрації в ЄРПН зведених податкових/ розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних складаних за операціями, визначеними п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 ПКУ, передбаченого абзацом сімнадцятим п. 201.10 ст. 201 ПКУ – протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені.
Водночас, ПКУ передбачено складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції), реєстрація яких в ЄРПН здійснюється в загальному порядку.
Відповідальність за порушення граничних строків для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування передбачена ст. 120 прим. 1 розд. II та п. 90 підрозд. 2 розд. XX ПКУ.
При цьому, для податкових накладних/розрахунків коригування, складених на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування ПДВ; податкових накладних/розрахунків коригування, складених на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкових накладних/розрахунків коригування, складених відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ у разі здійснення операцій, визначених п.п. «а» – «г» п. 198.5 ст. 198 ПКУ, податкових накладних/розрахунків коригування, складених відповідно до ст. 199 ПКУ; податкових накладних/розрахунків коригування, складених відповідно до абзацу одинадцятого п. 201.4 ст. 201 ПКУ, за порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, встановлена відповідальність у вигляді штрафних санкцій у розмірі 2 відс. від обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 гривень (абзац сьомий п. 120 прим. 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ).
Таким чином, у разі порушення строків, визначених ПКУ, для реєстрації в ЄРПН податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких податкових накладних складених за щоденними підсумками операцій з постачання товарів/послуг застосування штрафних санкцій буде здійснюватися:
– у розмірах, визначених п. 90 підрозд. 2 розд. XX ПКУ (в залежності від кількості днів прострочення) – щодо операцій, які оподатковуються за основною ставкою ПДВ або за ставкою 7, 14 відсотків;
– у розмірі, визначеному абзацом сьомим п. 120 прим 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ (2 відс. від обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 грн.) –щодо операцій, які звільняються від оподаткування ПДВ або оподатковуються за нульовою ставкою.
Відповідь оцінили
користувачів ЗІР
-
+
Натисніть для оцінки відповіді
Оцініть будь-ласка якість наданої відповіді:
Не задоволений
Частково задоволений
Задоволений
Примітки, зауваження, пропозиції:
Ім'я:
Email:
Оцінити відповідь