Запит надіслано
ПитанняЗа яким ідентифікатором форми подається Податкова декларація з податку на прибуток підприємств у разі якщо інститут спільного інвестування має / не має статус(у) ЮО?
ВідповідьКоротка:
         За ідентифікатором форми J0100126 подається Податкова декларація з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), якщо інститут спільного інвестування (далі – ІСІ) має статус юридичної особи.
         За ідентифікатором форми J0100926, якщо ІСІ не має статусу юридичної особи та за нього Декларація подається платником податку на прибуток підприємств – компанією з управління активами. При цьому в основній частині Декларації поля 9 «Повне найменування інституту спільного інвестування» зазначається повне найменування і реєстраційний код такого ІСІ та проставляється відповідна позначка у полі 10 «Особливі відмітки».
Повна:
         Відповідно до п.п. 14.1.86 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI інститути спільного інвестування (далі – ІСІ) – інвестиційні фонди та взаємні фонди інвестиційних компаній, корпоративні інвестиційні фонди та пайові інвестиційні фонди, створені відповідно до законодавства.
         Правові та організаційні основи діяльності ІСІ регулюються Законом України від 05 липня 2012 року № 5080 «Про інститути спільного інвестування» (далі – Закон № 5080).
         Реєстрація ІСІ здійснюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі – Комісія) шляхом внесення відомостей про ІСІ до Єдиного державного реєстру інститутів спільного інвестування (далі – Реєстр) з присвоєнням такому інституту реєстраційного коду (абзац перший частини першої ст. 6 Закону № 5080).
         ІСІ – корпоративний або пайовий фонд (п. 10 частини першої ст. 1 Закону № 5080).
         Корпоративний фонд – юридична особа, яка утворюється у формі акціонерного товариства і провадить виключно діяльність із спільного інвестування (частина перша ст. 8 Закону № 5080).
         Згідно з абзацами першим та другим частини четвертої ст. 8 Закону № 5080 корпоративний фонд вважається створеним і набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації в установленому законодавством порядку.
         Корпоративний фонд набуває статусу ІСІ з дня внесення відомостей про нього до Реєстру.
         Пайовий фонд – сукупність активів, що належать учасникам такого фонду на праві спільної часткової власності, перебувають в управлінні компанії з управління активами та обліковуються нею окремо від результатів її господарської діяльності (частина перша ст. 41 Закону № 5080).
         Пайовий фонд не є юридичною особою і не може мати посадових осіб (частина третя ст. 41 Закону № 5080).
         Пайовий фонд створюється компанією з управління активами (частина перша ст. 42 Закону № 5080).
         Компанія з управління активами здійснює управління активами ІСІ (абзац другий частини першої ст. 63 Закону № 5080).
         Компанія з управління активами – це господарське товариство, створене відповідно до законодавства у формі акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю, яке провадить професійну діяльність з управління активами інституційних інвесторів на підставі ліцензії, що видається Комісією (абзац перший частини першої ст. 63 Закону № 5080).
         Компанія з управління активами може одночасно здійснювати управління активами кількох ІСІ (частина п’ята ст. 63 Закону № 5080).
         При цьому частиною першою ст. 43 Закону № 5080 визначено, що бухгалтерський та податковий облік операцій і результатів діяльності зі спільного інвестування, які проводяться компанією з управління активами через пайовий фонд, здійснюються компанією з управління активами окремо від обліку операцій та результатів її господарської діяльності та обліку операцій і результатів діяльності інших ICI, активи яких перебувають в її управлінні.
         Форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (далі – Декларація).
         Декларація складається та подається платником податку на прибуток підприємств – компанією з управління активами за результатами своєї господарської діяльності та окремо по кожному ІСІ без статусу юридичної особи, активами яких він управляє відповідно до Закону № 5080.
         Відповідно до п. 4 розд. ІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, електронні форми документів у форматі за стандартом на основі специфікації eXtensibleMarkupLanguage (XML) оприлюднюються на вебпорталі ДПС.
         На вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів розміщені електронні форми Декларації з додатками за ідентифікаторами форм:
         J0100126 – для юридичних осіб;
         J0100926 – для інститутів спільного інвестування.
         Таким чином, за ідентифікатором форми J0100126 подається Декларація, якщо ІСІ має статус юридичної особи (корпоративний фонд).
         За ідентифікатором форми J0100926, якщо ІСІ не має статусу юридичної особи (пайовий фонд) та за нього Декларація подається платником податку на прибуток підприємств – компанією з управління активами. При цьому в основній частині Декларації поля 9 «Повне найменування інституту спільного інвестування» зазначається повне найменування і реєстраційний код такого ІСІ та проставляється відповідна позначка у полі 10 «Особливі відмітки».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді