gov.ua
Державні сайти України
Державна податкова служба України
Верховна Рада України
Міністерство фінансів України
Інші органи виконавчої влади
Президент України
Урядовий портал
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Державна податкова служба України
4
Контакт-центр ДПС
0 800 501 007
idd@tax.gov.ua
×
Введіть наданий Вам пароль:
Відправити
Обрати податок
-----ОПОДАТКУВАННЯ-----
101. Податок на додану вартість
102. Податок на прибуток підприємств
103. Податок на доходи фізичних осіб
104. Податок на доходи суб’єктів підприємницької діяльності
105. Податок на доходи самозайнятих осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність
106. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
107. Єдиний податок для фізичних осіб – підприємців (спрощена система оподаткування)
108. Єдиний податок для юридичних осіб – суб’єктів господарювання (спрощена система оподаткування)
109. Порядок застосування РРО та/або ПРРО
110. Транспортний податок
111. Плата за землю
112. Зовнішньоекономічна діяльність
113. Ліцензування виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального
114. Акцизний податок
115. Державне мито
116. Облік платників податків
117. Екологічний податок
118. Рентна плата за спеціальне використання води
119. Рентна плата за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України
120. Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів
121. Рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України
122. Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин
123. Рентна плата за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин
124. Збір за місця для паркування транспортних засобів
125. Туристичний збір
126. Військовий збір
127. Оскарження рішень контролюючих органів
128. Погашення податкового боргу платників податків
129. Права та обов’язки платників податків
130. Перевірки
131. Трансфертне ціноутворення
132. Відповідальність
133. Інші збори (плата, внески), не встановлені Податковим кодексом України як загальнодержавні або місцеві, але встановлені законодавчими актами України як обов’язкові платежі
134. Одноразове (спеціальне) добровільне декларування (збір)
135. Загальні питання
136. Частина чистого прибутку (доходу), дивіденди на державну частку
-----ЄДИНИЙ ВНЕСОК-----
201. Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
-----ЕЛЕКТРОННІ ДОВІРЧІ ПОСЛУГИ-----
301. Електронні довірчі послуги
Документи
Глосарій
Запитання-Відповіді
Чинні
Не чинні
Всі
Знайти
Запит надіслано
Повернутися назад
Закрити перегляд
Питання
Чи потрібно Резиденту Дія Сіті, платнику ПДВ, який надає освітні послуги та має намір скористатися п.п. 197.1.33 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України, що передбачає звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання резидентами Дія Сіті освітніх послуг шляхом доступу до освітніх ресурсів у мережі Інтернет, мати статус закладу освіти (підтверджений відповідною ліцензією на здійснення освітньої діяльності?
Відповідь
Коротка:
Для застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ, передбаченого п.п. 197.1.33 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), платник податку – резидент Дія Сіті, який надає освітні послуги шляхом доступу до освітніх ресурсів у мережі Інтернет за спеціальностями, перелік яких визначено у п.п. 197.1.33 п. 197.1 ст. 197 ПКУ:
повинен мати ліценцію на надання освітніх послуг та бути закладом освіти, якщо послуги, які надаються резидентом Дія Сіті – платником ПДВ, підлягають ліцензуванню відповідно до законодавства (та можуть надаватись лише закладом освіти);
якщо освітні послуги, які надаються резидентом Дія Сіті, не підпадають під обов’язкове ліцензування, то, відповідно, ліценція на надання таких освітніх послуг не потрібна.
Повна:
Відповідно до пп. 5.2 і 5.3 ст. 5 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням ПКУ, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення ПКУ. Інші терміни, що застосовуються у ПКУ і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
Резидент Дія Сіті – у значенні, визначеному Законом України від 15 липня 2021 року № 1667-ІХ «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі – Закон № 1667-ІХ) (п.п. 14.1.282 п. 14 ст. 14 ПКУ) це юридична особа, яка відповідно до цього Закону набула статусу резидента Дія Сіті та згідно з інформацією, що міститься у реєстрі Дія Сіті, перебуває у зазначеному статусі (частина одинадцята п. 1 розд. І Закону № 1667-ІХ).
Резидентом Дія Сіті може бути юридична особа, зареєстрована на території України в установленому законодавством України порядку, незалежно від її місцезнаходження та місця провадження господарської діяльності, яка відповідає всім вимогам Дія Сіті перелік яких наведено у частині першій ст. 5 розд. ІІ Закону № 1667-ІХ, яка зокрема здійснює один або кілька видів діяльності, визначених частиною четвертою цієї статті, що вказано у її статуті та/або відомостях про неї, що містяться у Єдиному державному реєстрі.
Види діяльності, здійснення яких стимулюється шляхом створення правового режиму Дія Сіті направлені на розвиток, зокрема цифрової інфраструктури, в тому числі інформаційних технологій, також це може бути освітня діяльність у галузі інформаційних технологій (частина четверта ст. 5 розд. ІІ Закону № 1667-ІХ).
Перелік юридичних осіб, які не можуть бути резидентом Дія Сіті наведено у частині другій ст. 5 розд. ІІ Закону № 1667-ІХ.
Отже, вимоги для набуття статусу резидента Дія Сіті ґрунтуються, зокрема виходячи із видів діяльності суб’єкта господарювання перелік, яких визначено Законом № 1667-ІХ.
Відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права регулюються Законом України від 05 вересня 2017 року № 2145-VIII «Про освіту» (далі – Закон № 2145-VIII).
Відповідно до п. 1 ст. 22 розд. ІІІ Закону № 2145-VIII юридична особа набуває статус закладу освіти, якщо основним видом її діяльності є освітня діяльність.
Права та обов’язки закладу освіти, передбачені Законом № 2145-VIII та іншими законами України, має також фізична особа – підприємець або структурний підрозділ юридичної особи приватного чи публічного права, основним видом діяльності якого є освітня діяльність. Фізична особа – підприємець або структурний підрозділ юридичної особи приватного чи публічного права, освітня діяльність якого перестає бути основним видом його діяльності, втрачає права і обов’язки, у тому числі права на пільги, передбачені законодавством для закладу освіти.
Освітня діяльність вважається основним видом діяльності, якщо надходження на цей вид діяльності та / або від цього виду діяльності перевищують половину загальних надходжень цієї юридичної особи (фізичної особи – підприємця).
Освітня діяльність провадиться на підставі ліцензії, що видається органом ліцензування відповідно до законодавства (п. 2 ст. 43 розд. V Закону № 2145-VIII).
Відповідно до п.п. 197.1.33 п. 197.1 розд. V ПКУ звільняються від оподаткування операції з постачання резидентами Дія Сіті шляхом доступу до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів у мережі Інтернет, у тому числі шляхом надання доступу до віртуальних класів, освітніх ресурсів, освітніх послуг у галузі інформаційних технологій, у тому числі послуг з надання вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти за такими спеціальностями, як комп’ютерні науки, інформаційні системи та технології, комп’ютерна інженерія, кібербезпека, наука про дані, а також послуг з надання інших видів освіти, а саме: навчання комп’ютерній грамоті (цифровій грамотності), що включає послуги з навчання цифровій грамотності, розробленню, модифікації, тестуванню та технічній підтримці програмного забезпечення, у тому числі комп’ютерних ігор, навчання бізнес-аналізу (для цілей розроблення, модифікації, тестування та технічної підтримки програмного забезпечення), побудові графічних інтерфейсів, організації процесів з контролю якості, системному адмініструванню, проектному менеджменту, розробленню документації (для цілей розроблення, модифікації, тестування та технічної підтримки програмного забезпечення).
Таким чином від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання резидентами Дія Сіті з надання доступу до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів у мережі Інтернет, у тому числі послуг з надання вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти за спеціальностями перелік, яких визначено у п.п. 197.1.33 п. 197.1 ПКУ.
Для застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ, передбаченого п.п. 197.1.33 п. 197.1 ст. 197 ПКУ, платник податку – резидент Дія Сіті, який надає освітні послуги шляхом доступу до освітніх ресурсів у мережі Інтернет за спеціальностями, перелік яких визначено у п.п. 197.1.33 п. 197.1 ст. 197 ПКУ:
повинен мати ліценцію на надання освітніх послуг та бути закладом освіти, якщо послуги, які надаються резидентом Дія Сіті – платником ПДВ, підлягають ліцензуванню відповідно до законодавства (та можуть надаватись лише закладом освіти);
якщо освітні послуги, які надаються резидентом Дія Сіті, не підпадають під обов’язкове ліцензування, то, відповідно, ліценція на надання таких освітніх послуг не потрібна.
Відповідь оцінили
користувачів ЗІР
-
+
Натисніть для оцінки відповіді
Оцініть будь-ласка якість наданої відповіді:
Не задоволений
Частково задоволений
Задоволений
Примітки, зауваження, пропозиції:
Ім'я:
Email:
Оцінити відповідь