gov.ua
Державні сайти України
Державна податкова служба України
Верховна Рада України
Міністерство фінансів України
Інші органи виконавчої влади
Президент України
Урядовий портал
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Державна податкова служба України
4
Контакт-центр ДПС
0 800 501 007
idd@tax.gov.ua
×
Введіть наданий Вам пароль:
Відправити
Обрати податок
-----ОПОДАТКУВАННЯ-----
101. Податок на додану вартість
102. Податок на прибуток підприємств
103. Податок на доходи фізичних осіб
104. Податок на доходи суб’єктів підприємницької діяльності
105. Податок на доходи самозайнятих осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність
106. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
107. Єдиний податок для фізичних осіб – підприємців (спрощена система оподаткування)
108. Єдиний податок для юридичних осіб – суб’єктів господарювання (спрощена система оподаткування)
109. Порядок застосування РРО та/або ПРРО
110. Транспортний податок
111. Плата за землю
112. Зовнішньоекономічна діяльність
113. Ліцензування виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального
114. Акцизний податок
115. Державне мито
116. Облік платників податків
117. Екологічний податок
118. Рентна плата за спеціальне використання води
119. Рентна плата за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України
120. Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів
121. Рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України
122. Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин
123. Рентна плата за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин
124. Збір за місця для паркування транспортних засобів
125. Туристичний збір
126. Військовий збір
127. Оскарження рішень контролюючих органів
128. Погашення податкового боргу платників податків
129. Права та обов’язки платників податків
130. Перевірки
131. Трансфертне ціноутворення
132. Відповідальність
133. Інші збори (плата, внески), не встановлені Податковим кодексом України як загальнодержавні або місцеві, але встановлені законодавчими актами України як обов’язкові платежі
134. Одноразове (спеціальне) добровільне декларування (збір)
135. Загальні питання
136. Частина чистого прибутку (доходу), дивіденди на державну частку
-----ЄДИНИЙ ВНЕСОК-----
201. Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
-----ЕЛЕКТРОННІ ДОВІРЧІ ПОСЛУГИ-----
301. Електронні довірчі послуги
Документи
Глосарій
Запитання-Відповіді
Чинні
Не чинні
Всі
Знайти
Запит надіслано
Повернутися назад
Закрити перегляд
Питання
Які податкові наслідки у разі, якщо у ЮО є укладені договори до набуття статусу резидента Дія Сіті і до переходу на особливі умови оподаткування, і обліковується дебіторська чи кредиторська заборгованість за ними та розрахунки по таким договорам проводяться після переходу платника податків на особливі умови (9 відс.)?
Відповідь
Коротка:
Погашення дебіторської заборгованості, яка була сформована до набуття статусу резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах, не збільшує обʼєкт оподаткування резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах.
У разі якщо платник податку до переходу на спеціальний режим оподаткування податком на прибуток резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах мав кредиторську заборгованість перед контрагентом, то при здійсненні розрахунку із таким контрагентом, під час перебування на спеціальному режимі оподаткування податком на прибуток підприємств – резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах, такий платник повинен відобразити операції з погашення такої кредиторської заборгованості, виходячи із норм п. 135.2 ст. 135, п. 137.10 ст. 137 та п. 141.9 прим. 1 ст. 141 Податкового кодексу України.
Детальніше у повній відповіді.
Повна:
Для резидентів Дія Сіті – платників податку на особливих умовах відповідно до п.п. 137.10.4.4 п.п. 137.10.4 п. 137.10 ст. 137 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) податкові зобов’язання визначаються у податковій декларації, що подається за результатами податкового (звітного) року, протягом якого за операціями, що є об’єктом оподаткування відповідно до п.п. 141.9 прим. 1.2 п. 141.9 прим. 1 ст. 141 ПКУ, відбулася одна з таких подій, зокрема, сплив 365-денний строк (або строк, визначений у висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, на перевищення строків розрахунків, визначених законодавством) з дня виплати коштів та/або передачі майна (у тому числі за кордон), якщо такі кошти чи майно залишаються неповернутими або платник податку не отримав у рахунок сплачених коштів майно чи результати виконаних робіт (наданих послуг), або в оплату наданих майна, робіт, послуг кошти (не провів залік зустрічних вимог, внаслідок якого припиняється зобов’язання платника податку із сплати коштів або вивезення майна за кордон).
Вказана норма застосовується для операцій, які були здійснені платником податку, який вже мав статус резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах.
Отже погашення дебіторської заборгованості, яка була сформована до набуття статусу резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах, не збільшує обʼєкт оподаткування резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах.
Водночас, згідно із п. 60 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ у разі якщо платник податку на прибуток підприємств на загальних підставах здійснив перехід на оподаткування як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах або якщо резидент Дія Сіті – платник податку на особливих умовах здійснив перехід на оподаткування податком на прибуток підприємств на загальних підставах, такі платники податку визначають об’єкт оподаткування з урахуванням цього пункту.
Операції резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах з виплати коштів та/або передачі майна (робіт, послуг) на користь осіб, які не є резидентами Дія Сіті – платниками податку на особливих умовах, у рахунок погашення зобов’язань, що виникли в період до переходу на оподаткування як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах, підлягають оподаткуванню за правилами, передбаченими п. 135.2 ст. 135, п. 137.10 ст. 137 та п. 141.9 прим. 1 ст. 141 ПКУ.
Тобто, у разі якщо платник податку до переходу на спеціальний режим оподаткування податком на прибуток резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах мав кредиторську заборгованість перед контрагентом, то при здійсненні розрахунку із таким контрагентом, під час перебування на спеціальному режимі оподаткування податком на прибуток підприємств – резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах, такий платник повинен відобразити операції з погашення такої кредиторської заборгованості, виходячи із норм п. 135.2 ст. 135, п. 137.10 ст. 137 та п. 141.9 прим. 1 ст. 141 ПКУ.
Відповідні роз’яснення наведені в Інформаційному листі № 4/2025 «Дія Сіті: актуальні питання оподаткування податком на прибуток підприємств» (розділ ІІ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ»), розміщеному на вебпорталі ДПС у рубриці «Інформаційні матеріали» та у рубриці «Інформаційні листи» розділу «ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ».
Відповідь оцінили
користувачів ЗІР
-
+
Натисніть для оцінки відповіді
Оцініть будь-ласка якість наданої відповіді:
Не задоволений
Частково задоволений
Задоволений
Примітки, зауваження, пропозиції:
Ім'я:
Email:
Оцінити відповідь