gov.ua
Державні сайти України
Державна податкова служба України
Верховна Рада України
Міністерство фінансів України
Інші органи виконавчої влади
Президент України
Урядовий портал
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Державна податкова служба України
2
Контакт-центр ДПС
контакти
телефони
050 0 501 007
 vodafone
073 0 501 007
 lifecell
077 0 501 007
 kyivstar
0 800 501 007
 ukrtelecom
електронна адреса
idd@tax.gov.ua
×
Введіть наданий Вам пароль:
Відправити
Запит надіслано
Повернутися назад
Закрити перегляд
Питання
Чи має право ФОП, зареєстрований платником ЄП в населеному пункті, який був окупований у квітні 2014 року, на списання заборгованості по єдиному внеску, що виникла у зв’язку із анулюванням контролюючим органом реєстрації платника ЄП у вересні 2016 року?
Відповідь
Коротка:
Ні, не має права.
Повна:
Відносини у сфері державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) регулюються Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464), а також Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за № 508/26953, далі – Інструкція № 449).
Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску (п. 1 частини другої ст. 6 Закону № 2464).
Порядок сплати єдиного внеску реґламентовано нормами ст. 9 Закону № 2464. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (п. 12 ст. 9 Закону № 2464).
Пунктом 6 частини першої ст. 1 Закону № 2464 визначено, що недоїмка – сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом № 2464, обчислена контролюючим органом у випадках, передбачених Законом № 2464.
Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та пені не застосовується (частина шістнадцята ст. 25 Закону № 2464).
Статтею 25 Закону № 2464 встановлено, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Згідно з п. 7 ст. 25 Закону № 2464 сума недоїмки не підлягає списанню, крім випадків смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які відповідно до Закону № 2464 несуть зобов’язання із сплати єдиного внеску.
Відповідні положення містяться і в Інструкції № 449.
Отже, у даній ситуації заборгованість фізичною особою – підприємцем по єдиному внеску списанню не підлягає і має бути погашеною платником.
Відповідь оцінили
користувачів ЗІР
-
+
Натисніть для оцінки відповіді
Оцініть будь-ласка якість наданої відповіді:
Не задоволений
Частково задоволений
Задоволений
Примітки, зауваження, пропозиції:
Ім'я:
Email:
Оцінити відповідь