Запит надіслано
ПитанняДіяло до 01.01.2018 До якого контролюючого органу подається податкова декларації з рентної плати у разі спеціального використання води СГ, що не має відокремлених структурних підрозділів, а має власні та/або орендовані приміщення, будівлі в різних регіонах України та/або районах міста і використовує воду згідно з дозволом на спеціальне водокористування (договором на поставку води)?
ВідповідьДіяла до 01.01.2018
Коротка:
     Суб’єкти господарювання, що не мають відокремлених структурних підрозділів, а мають власні та/або орендовані приміщення або будівлі в різних регіонах України та/або районах міста та використовують воду згідно з дозволом на спеціальне водокористування (договором на поставку води) одночасно для задоволення питних, санітарно-гігієнічних, виробничих потреб, повинні стати на облік як платники рентної плати за спеціальне використання води у відповідному контролюючому органі за місцем знаходження водних об’єктів (за місцем здійснення використання води) та подавати податкові декларації з рентної плати і сплачувати рентну плату за спеціальне використання води за неосновним місцем податкової реєстрації.
     Платники рентної плати подають одночасно з податковими деклараціями контролюючим органам копії дозволу на спеціальне водокористування, договору на поставку води та статистичної звітності про використання води.     
Повна:
     Згідно з п.п. 251.1.4 п. 251.1 ст. 251 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) однією із складових рентної плати є рентна плата за спеціальне використання води.
     Порядок подання декларації, строки сплати рентної плати за спеціальне використання води визначено ст. 257 ПКУ (п. 255.12 ст. 255 ПКУ).
     Платник рентної плати до закінчення визначеного розд. II ПКУ граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений ст. 257 ПКУ, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, податкову декларацію, яка містить зокрема додаток з рентної плати за спеціальне використання води - за місцем податкової реєстрації (п.п. 257.3.4 п. 257.3 ст. 257 ПКУ).
     Базовий податковий (звітний) період, зокрема, для рентної плати за спеціальне використання води дорівнює календарному кварталу (п. 257.1 ст. 257 ПКУ).
     Філії, відділення, інші відокремлені підрозділи водокористувача, які мають банківські рахунки, ведуть окремий бухгалтерський облік своєї діяльності, складають окремий баланс, подають податкові декларації та сплачують рентну плату за своїм місцем податкової реєстрації (п.п. 255.11.17 п. 255.11 ст. 255 ПКУ).
     Якщо до складу водокористувача входять структурні підрозділи, які не мають банківських рахунків, не ведуть окремого бухгалтерського обліку своєї діяльності, не складають окремого балансу, податкові декларації подаються і рентна плата вноситься водокористувачем, до складу якого входять такі структурні підрозділи, за місцезнаходженням водних об’єктів та за ставками рентної плати, встановленими для цих водних об’єктів (п.п. 255.11.18 п. 255.11 ст. 255 ПКУ).      Разом з цим, п. 63.3 ст. 63 ПКУ визначено, що з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
     Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ.
     Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
     Тобто суб’єкти господарювання, що не мають відокремлених структурних підрозділів, а мають власні та/або орендовані приміщення або будівлі в різних регіонах України та/або районах міста та використовують воду згідно з дозволом на спеціальне водокористування (договором на поставку води) одночасно для задоволення питних, санітарно-гігієнічних, виробничих потреб, повинні стати на облік як платники рентної плати за спеціальне використання води у відповідному контролюючому органі за місцем знаходження водних об’єктів (за місцем здійснення використання води) та подавати податкові декларації з рентної плати і сплачувати рентну плату за спеціальне використання води за неосновним місцем податкової реєстрації.
     Слід зазначити, що платники рентної плати подають одночасно з податковими деклараціями контролюючим органам копії дозволу на спеціальне водокористування, договору на поставку води та статистичної звітності про використання води (п.п. 255.11.19 п. 255.11 ст. 255 ПКУ).
     Коментар: «Запитання-відповідь переведено до не чинних у зв’язку з набранням чинності змін, внесених п. 110 розд. I Закону України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді