Запит надіслано
ПитанняДіяло до 01.01.2019 Яким чином виправити помилки за звітні періоди до 01.01.2015 за договором управління майном та договором про спільну діяльність?
ВідповідьДіяла до 01.01.2019
Коротка:
     Оскільки основні показники, що обраховуються для визначення об’єкта оподаткування за новими правилами, суттєво змінилися, то для самостійного виправлення помилок за новою формою декларації за звітні (податкові) періоди до 01 січня 2015 року управитель майна (за договором управління майном) або особа, уповноважена вести облік результатів спільної діяльності (за договором про спільну діяльність) мають право скористатися нормами п. 46.4 ст. 46 Податкового кодексу України щодо подання доповнення до податкової декларації, яке може бути складено за довільною формою та буде використано контролюючим органом при аналізі показників такої декларації.
     Про цей факт платник робить відмітку у спеціально відведеному місці в податковій декларації, а доповнення до неї вважатиметься невід’ємною частиною такої податкової декларації.
Повна:
     Відповідно до абзацу першого п. 64.6 ст. 64 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та п. 3.5 розд. ІІІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462) зі змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1588), на обліку у контролюючих органах повинні, зокрема перебувати договори управління майном (крім договорів щодо операцій, визначених у другому реченні абзацу другого п.п. 5 п. 180.1 ст. 180 ПКУ) та договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, за якими здійснюються операції з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розд. V ПКУ.
     У контролюючих органах не обліковуються договори про спільну діяльність, на які не поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені ПКУ. Кожен учасник таких договорів перебуває на обліку у контролюючих органах та виконує обов’язки платника податків самостійно (абзац другий п. 64.6 ст. 64 ПКУ).
     Взяття на облік, зокрема договору здійснюється шляхом додаткового взяття на облік управителя майна, учасника договору про спільну діяльність як платника податків - відповідального за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору (абзац четвертий п. 64.6 ст. 64 ПКУ).
     З 01 січня 2015 року, згідно зі змінами, внесеними до розд. ІІІ ПКУ, договори управління майном та договори про спільну діяльність виключено з переліку окремих платників податку на прибуток та не передбачено особливостей оподаткування діяльності за такими договорами.
     Згідно з п. 50.1 ст. 50 ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст.50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
     Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.
     Форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 зі змінами та доповненнями (далі – Декларація).
     Оскільки основні показники, що обраховуються для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств за новими правилами, суттєво змінилися, то для самостійного виправлення помилок за новою формою декларації за звітні (податкові) періоди до 01 січня 2015 року управитель майна (за договором управління майном) або особа, уповноважена вести облік результатів спільної діяльності (за договором про спільну діяльність) мають право скористатися нормами п. 46.4 ст. 46 ПКУ щодо подання доповнення до податкової декларації, яке може бути складено за довільною формою та буде використано контролюючим органом при аналізі показників такої декларації.
     Про цей факт платник робить відмітку у спеціально відведеному місці в податковій декларації, а доповнення до неї вважатиметься невід’ємною частиною такої податкової декларації.
     Коментар:«Запитання-відповідь переведено до не чинних у зв’язку з втратою актуальності».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді