Запит надіслано
ПитанняДіяло до 01.04.2023 За якою датою виникає право на податковий кредит за товарами/послугами, що придбаваються не за бюджетні кошти з метою подальшого їх постачання за бюджетні кошти?
ВідповідьДіяла до 01.04.2023
    Коротка:
              Враховуючи те, що п. 187.7     ст. 187 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначений особливий порядок виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, а не визначено, що на зазначені операції поширюється касовий метод, дата виникнення права на податковий кредит при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів визначається у загальновстановленому порядку за правилом «першої події» відповідно до п. 198.2 ст. 198 ПКУ.
              Підтвердженням того, що товари/послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність у договорі на поставку товарів/послуг умови, що оплата за поставлені товари/послуги здійснюються з відповідного рахунка Державного казначейства України.
           Повна:
             Пунктом 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2011 року    №  2755-VI (далі – ПКУ) передбачено, що датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
             дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
             дата отримання платником податку товарів/послуг.
             Відповідно до п. 187.7 ст. 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на рахунок платника податку в банку / небанківському надавачу платіжних послуг або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язаннями перед бюджетом.
             Враховуючи те, що п. 187.7 ст. 187 ПКУ визначений особливий порядок виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, а не визначено, що на зазначені операції поширюється касовий метод, дата виникнення права на податковий кредит при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів визначається у загальновстановленому порядку за правилом «першої події» відповідно до п. 198.2    ст. 198 ПКУ.
             Підтвердженням того, що товари/послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність у договорі на поставку товарів/послуг умови, що оплата за поставлені товари/послуги здійснюються з відповідного рахунка Державного казначейства України.
        Коментар: «Запитання-відповідь переведено до нечинних у зв’язку  з внесенням змін до пункту 198.2 статті 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ підпунктом 1 пункту 42 розділу I Закону України від 12 січня 2023 року № 2888-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді