Запит надіслано
ПитанняДіяло до 24.08.2018 Як здійснюється перереєстрація відокремлених підрозділів нерезидента в контролюючих органах у разі зміни їх місцезнаходження, що пов’язане зі зміною адміністративного району та як під час такої перереєстрації подається звітність та сплачуються податки, збори?
ВідповідьДіяла до 24.08.2018
Коротка:
     У разі зміни місцезнаходження відокремленого підрозділу нерезидента, що пов’язане зі зміною адміністративного району, взяття його на облік в контролюючому органі за новим місцем обліку здійснюється протягом одного місяця після отримання контролюючим органом за новим місцем обліку документів про зміну місцезнаходження такого платника.
     Відокремлені підрозділи нерезидентів сплачують податки та подають звітність за новим місцезнаходженням з дати взяття на облік в контролюючому органі за новим місцезнаходженням.
Повна:
     Відповідно до п. 66.3 ст. 66 Податкового кодексу України та п. 10.3 розд. X Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462) (далі – Порядок), платник податків, для якого законом установлені особливості його державної реєстрації та відомості щодо якого не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), зобов’язаний у десятиденний строк від дня реєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаної із зміною адміністративного району, подати контролюючому органу за новим місцезнаходженням заяву за формою № 1-ОПП або за формою № 1-РПП.
     Протягом двадцяти днів після отримання заяви за формою № 1-РПП або за ф. 1-ОПП про зміну місцезнаходження, яка пов’язана зі зміною адміністративного району платника податків, контролюючий орган за попереднім місцезнаходженням платника податків засобами інформаційної системи в електронному вигляді формує та надсилає до контролюючого органу за новим місцезнаходженням платника податків повідомлення за формою № 11-ОПП (п. 10.7 розд. Х Порядку).
     Протягом двох робочих днів після надходження повідомлення за формою № 11-ОПП контролюючий орган за новим місцезнаходженням платника податків здійснює взяття його на облік (основне місце обліку), про що вносить відповідні зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб.
     Якщо до дати спливу одного місяця після отримання документів про зміну місцезнаходження платника податків контролюючий орган за новим місцезнаходженням не здійснив взяття такого платника на облік (основне місце обліку), то взяття на облік за новим місцезнаходженням здійснюється автоматично у день спливу такого строку (п. 10.8 розд. Х Порядку).
     Після взяття на облік платника податків, для якого законом установлені особливості його державної реєстрації та відомості щодо якого не містяться в ЄДР, та повернення ним довідки за формою № 34-ОПП, виданої за попереднім місцем обліку, контролюючий орган видає такому платнику податків нову довідку за формою № 34-ОПП у порядку, встановленому п. 9.4 розд. IX Порядку (п. 10.12 розд. X Порядку).
     Відокремлені підрозділи нерезидентів сплачують податки та подають звітність за новим місцезнаходженням з дати взяття на облік в контролюючому органі за новим місцезнаходженням.
     Коментар: «Запитання-відповідь переведено до не чинних у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 27.06.2018 № 589 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді