Запит надіслано
ПитанняДіяло до 23.05.2020 Чи зменшується показник витягу з системи електронного адміністрування ПДВ «Загальна сума податку, сплаченого платником податку безпосередньо або через уповноважену особу під час ввезення товарів на митну територію України» та сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, при поверненні коштів, надміру сплачених митним органам під час ввезення товарів на митну територію України?
ВідповідьДіяла до 23.05.2020 Коротка та повна відповіді ідентичні.
     Згідно з п. 43.1 ст. 43 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до ст. 43 ПКУ та ст. 301 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI (далі – МКУ), крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
     У разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування ПДВ у порядку, визначеному п. 200 прим. 1.5 ст. 200 прим. 1 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування ПДВ, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів – шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку (п. 43.4 прим. 1 ст. 43 ПКУ).
     Враховуючи те, що при ввезені товарів на митну територію України сума ПДВ сплачується не з електронного рахунку, а безпосередньо з розрахункового рахунку платника податку, то повернення коштів, надміру сплачених під час ввезення товарів на митну територію України, здійснюється на поточний рахунок платника податків в установі банку.
     При цьому, відповідно до п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 ПКУ складовою формули щодо суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН (SНакл) є загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України (SМитн).
     Для обрахунку показника (SМитн) використовуються митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації (п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 ПКУ).
     Тобто аркуші коригування на зменшення до митних декларацій зменшується показник (SМитн) та, відповідно, суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН (SНакл).
     Отже, якщо сума надміру сплачених митним органам коштів виникла у зв’язку з коригуванням митної вартості товарів, в результаті чого було складено аркуш коригування на зменшення, то незалежно від дати повернення таких коштів з бюджету на поточний рахунок платника податку в установі банку, показник (SМитн) та, відповідно, (SНакл) зменшується за фактом складання аркуша коригування.
     Коментар: «Запитання-відповідь переведено до нечинних у зв’язку з набранням чинності Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді