Запит надіслано
ПитанняДіяло до 01.03.2021 Чи підлягає виправленню податкова накладна, у якій платник податку включений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації не зазначив код «2» у другій частині порядкового номеру податкової накладної та чи приймають участь при заповненні додатку 9 податкової декларації з ПДВ показники, визначені на підставі даних податкового та бухгалтерського обліку за податковими накладними, у яких такий код був відсутній?
ВідповідьДіяла до 01.03.2021 Коротка:
     Податкова накладна, у якій платник податку, включений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, не зазначив код «2», виправленню не підлягає.
     Водночас, якщо платником податку було безпідставно складено податкову накладну, в якій у другій частині порядкового номеру не зазначено код «2», то з метою виправлення допущеної помилки на дату її виявлення такий платник податку може скласти розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до такої помилкової податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної, в якому усі числові показники зазначити зі знаком «-».
     Одночасно з цим платник податку складає нову податкову накладну за такою операцією із зазначенням у такій податковій накладній у другій частині порядкового номеру коду «2».     
     При цьому оскільки у розрахунку податкових зобов’язань за операціями, визначеними в ст. 16 прим. 1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів до податкової декларації з ПДВ (далі – додаток 9) відображається інформація згідно з податковими накладними з кодом «2» у другій частині порядкового номера таких податкових накладних, то платник податку має можливість подати уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок з виправленими показниками у додатку 9 з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Податкового кодексу України, але право на отримання бюджетної дотації за такими операціями втрачається.
Повна:
     Пунктом 16 прим. 1.1 ст. 16 прим. 1 Закону України від 24 червня 2004 року № 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі – Закон № 1877) встановлено, що сільськогосподарський товаровиробник, основною діяльністю якого є постачання сільськогосподарських товарів/послуг, вироблених ним на власних або орендованих основних засобах, причому питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених ним протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (далі –сільськогосподарський товаровиробник), який здійснює види діяльності, визначені п. 16 прим. 1.3 ст. 16 прим. 1 Закону № 1877, має право на бюджетну дотацію для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції після його внесення податковим органом до Реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі – Реєстр).
     Згідно з п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (далі – Порядок № 1307), платники ПДВ, включені до Реєстру, у разі здійснення операцій з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених п. 16 прим. 1.3 ст. 16 прим. 1 Закону № 1877, складають окремі податкові накладні та зазначають у другій частині порядкового номера такої податкової накладної код «2».
     Отже, платники ПДВ, включені до Реєстру за операціями з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених п. 16 прим. 1.3 ст. 16 прим. 1 Закону 1877, складають окремі податкові накладні та зазначають у другій частині порядкового номера такої податкової накладної код «2».
     При цьому, відповідно до п. 21 Порядку № 1307 виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера не допускається.
     Тому податкова накладна, у якій платник податку, включений до Реєстру, не зазначив код «2» виправленню не підлягає.
     Водночас, якщо платником податку було безпідставно складено податкову накладну, в якій у другій частині порядкового номеру не зазначено код «2», то з метою виправлення допущеної помилки на дату її виявлення такий платник податку може скласти розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до такої помилкової податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної, в якому усі числові показники зазначити зі знаком «-».
     Одночасно з цим платник податку складає нову податкову накладну за такою операцією із зазначенням у такій податковій накладній у другій частині порядкового номеру коду «2».
     Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних таким платником податку з урахуванням термінів, встановлених ПКУ для такої реєстрації.
     Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 21).
     До податкової звітності з ПДВ належать, зокрема податкова декларація з ПДВ (далі –Декларація) з додатками (п. 6 розд. 1 Порядку № 21).
     Додатком до Декларації, зокрема є розрахунок податкових зобов’язань за операціями, визначеними в ст. 16 прим. 1 Закону № 1877, та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (ДС9) (далі – додаток 9).
     У додатку 9 до Декларації, сільськогосподарським товаровиробником, який внесений до Реєстру, відображається інформація згідно з податковими накладними з кодом «2» у другій частині порядкового номера таких податкових накладних.
     При цьому, якщо платником не заповнено у другій частині порядкового номеру коду «2», то у додатку 9 до Декларації не відображається інформація за такими податковими накладними.
     За умови складання нової податкової накладної платник податку має можливість подати уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок з виправленими показниками у додатку 9 до Декларації з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями, але право на отримання бюджетної дотації за такими операціями втрачається.
     Коментар: «Запитання-відповідь переведено до нечинних, у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 02.12.2020 № 734 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді