Запит надіслано
ПитанняДіяло до 27.07.2020 Яким чином заповнюються колонки «Код ознаки надання інформації», «Стан об’єкта», «Вид права на об’єкт» та «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування» розд. 3 повідомлення за ф. № 20-ОПП при припиненні діяльності ФОП, яка займалась підприємницької діяльністю за місцем проживання?
ВідповідьДіяла до 27.07.2020
Коротка:
     Фізична особа після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, яка здійснювалась за місцем її проживання, заповнює розд. 3 повідомлення за ф. № 20-ОПП з урахуванням таких особливостей:
     у графі 2 «Код ознаки надання інформації» вказується ознака «6 – закриття об’єкта оподаткування»;
     у графі 9 «Стан об’єкта оподаткування» зазначається: зміна призначення/
перепрофілювання;
     у графі 10 «Вид права на об’єкт» вказується вид права на об’єкт оподаткування, в якому фізична особа займалася підприємницькою діяльністю за місцем свого проживання, а саме: право власності; право володіння; право господарського відання, право постійного користування; право довгострокового користування або оренди; право короткострокового користування, оренди або найму; іпотека; довірче управління майном тощо.
     у графі 12 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування (зазначити у разі наявності)» заповнюється у разі реєстрації об’єкта оподаткування у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера, а саме: кадастровий номер, реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна, номер кузова транспортного засобу, номер шасі транспортного засобу, бортовий реєстраційний номер, реєстраційний знак тощо.
Повна:
     Згідно з п. 8.1 розд. VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462) (далі – Порядок), платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку шляхом подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі – об’єкти оподаткування) за ф. № 20-ОПП у порядку, встановленому розд. VIIІ Порядку.
     Повідомлення про об’єкти оподаткування за ф. № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків (п. 8.4. Порядку).
     У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни (п. 8.5. Порядку).
     Фізична особа після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, яка здійснювалась за місцем її проживання, заповнює розд. 3 повідомлення за ф. № 20-ОПП з урахуванням таких особливостей:
     у графі 2 «Код ознаки надання інформації» вказується ознака «6 – закриття об’єкта оподаткування»;
     у графі 9 «Стан об’єкта оподаткування» зазначається: зміна призначення/перепрофілювання;
     у графі 10 «Вид права на об’єкт» вказується вид права на об’єкт оподаткування, в якому фізична особа займалася підприємницькою діяльністю за місцем свого проживання, а саме: 1 – право власності; 2 – право володіння;
3 – право користування (сервітут, емфітевзис, суперфіцій); 4 – право господарського відання; 5 – право оперативного управління; 6 – право постійного користування; 7 – право довгострокового користування або оренди; 8 – право короткострокового користування, оренди або найму; 9 – іпотека; 10 – довірче управління майном;
     у графі 12 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування (зазначити у разі наявності)» заповнюється у разі реєстрації об’єкта оподаткування у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, таким номером є: кадастровий номер – для земельної ділянки; реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна – для нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки; номер кузова транспортного засобу – для легкового автомобіля; номер шасі транспортного засобу – для вантажного автомобіля та причепа; бортовий реєстраційний номер – для суден; реєстраційний знак – для повітряних суден тощо).
     Коментар:«Запитання-відповідь переведено до не чинних у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 24.06.2020 № 323 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді