Запит надіслано
ПитанняДіяло до 18.05.2018 Чи є платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі – рентна плата) СГ, які мають свердловини і здійснюють забір та/або використання води в об’ємі до 5 куб. метрів на добу, не для виробництва (не входить до складу) напоїв та фасованої питної води та як обчислюється в такому випадку рентна плата?
ВідповідьДіяла до 18.05.2018
Коротка:
     Суб’єкти господарювання, які мають свердловини і здійснюють забір та/або використання води в об’ємі до 5 куб. метрів на добу, не для виробництва (не входить до складу) напоїв та фасованої питної води, є платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі – рентна плата) за фактичний обсяг вилученої з підземного об’єкта води.
     Рентна плата обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної підземної води, лімітів використання води та ставок рентної плати.
Повна:
     Відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі – рентна плата) є, зокрема первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів.
     Об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання води є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі (п. 255.3 ст. 255 ПКУ).
     Згідно з частиною першою ст. 48 Водного кодексу України від 06 червня 1995 року № 213/95-ВР зі змінами і доповненнями (далі – Водний кодекс) спеціальне водокористування – це, зокрема забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води.
     Абзацом дванадцятим частини третьої ст. 48 Водного кодексу встановлено, що не належать до спеціального водокористування забір та/або використання води в об’ємі до 5 кубічних метрів на добу, крім тієї, що використовується для виробництва (входить до складу) напоїв та фасованої питної води.
     Водночас абзацом дев’ятим частини третьої ст. 48 Водного кодексу із спеціального водокористування виключено всі види «видобування корисних копалин», «крім підземних вод», які є одним із видів корисних копалин, і видобування яких належить до спеціального водокористування.
     Порядок державного обліку артезіанських свердловин, облаштування їх засобами вимірювання об’єму видобутих підземних вод затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2012 року № 963 із змінами та доповненнями (далі – Порядок).
     Повноваження із державного обліку артезіанських свердловин шляхом ведення державного реєстру артезіанських свердловин делеговано Державній службі геології та надр України (п. 2 Порядку). При цьому до державного реєстру артезіанських свердловин включаються відомості про артезіанські свердловини, незалежно від місця розташування, на підставі даних, що містяться у паспортах артезіанських свердловин (п. 3 Порядку).
     Форма Паспорта артезіанської свердловини затверджена наказом Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.04.2016 № 145/84 (далі – Паспорт), є обов’язковою для виконання всіма суб’єктами господарювання, які є власниками або користувачами земельних ділянок, у межах яких розташовані та експлуатуються артезіанські свердловини.
     Таким чином суб’єкти господарювання, які мають свердловини і здійснюють забір та/або використання води в об’ємі до 5 куб. метрів на добу, не для виробництва (не входить до складу) напоїв та фасованої питної води, є платниками рентної плати за фактичний обсяг вилученої з підземного об’єкта води.
     Рентна плата обчислюється відповідно до п.п. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 ПКУ виходячи з фактичних обсягів використаної підземної води, лімітів використання води та ставок рентної плати.
     Коментар:«Запитання-відповідь переведено до не чинних у зв’язку з необхідністю уточнення редакції відповіді».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді