Запит надіслано
ПитанняДіяло до 01.12.2018 Який порядок заповнення розрахунку коригування до податкової накладної, який надається покупцям – платникам ПДВ, до якої вже складався розрахунок коригування, у тому числі у випадках, зокрема часткової зміни номенклатури товарів/послуг, частини ціни або кількості товарів/послуг чи поверенення товарів?
ВідповідьДіяла до 01.12.2018 Коротка:
     Складання розрахунку коригування до податкової накладної, до якої вже складався розрахунок коригування, здійснюється з урахуванням показників попереднього розрахунку коригування.
     Водночас, конкретний механізм складання розрахунку коригування до податкової накладної, до якої вже складався розрахунок коригування, у тому числі у випадках, зокрема часткової зміни номенклатури товарів/послуг, частини ціни або кількості товарів/послуг чи поверенення товарів, можливо роз’яснити лише за наявності детального опису ситуації, тому для надання конкретної відповіді з порушеного питання пропонуємо звертатись до контролюючих органів ДФС з запитом на отримання індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України.     
Повна:
     Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.
     Відповідно до п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених Порядком № 1307.
     Особливості складання розрахунків коригування до податкових накладних, що видаються покупцям – платникам ПДВ викладено в листі ДФС від 22.06.2018 № 18983/7/99-99-15-03-02-17.
     Складання розрахунку коригування до податкової накладної, до якої вже складався розрахунок коригування, здійснюється з урахуванням показників попереднього розрахунку коригування.
     Водночас, конкретний механізм складання розрахунку коригування до податкової накладної, до якої вже складався розрахунок коригування, у тому числі у випадках, зокрема часткової зміни номенклатури товарів/послуг, частини ціни або кількості товарів/послуг чи поверенення товарів, можливо роз’яснити лише за наявності детального опису ситуації, тому для надання конкретної відповіді з порушеного питання пропонуємо звертатись до контролюючих органів ДФС з запитом на отримання індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 ПКУ.
     Коментар: запитання-відповідь переведено до не чинних, у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2018 № 763 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді