Запит надіслано
ПитанняЧи звільняється від сплати єдиного внеску ФОП, яка є пенсіонером за віком або за вислугою років, та отримує пенсію згідно законодавства іншої країни?
ВідповідьКоротка:
               Ні.
    Повна:
                Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є фізичні особи – підприємці, у тому числі фізичні особи – підприємці (крім електронних резидентів (е-резидентів), які обрали спрощену систему оподаткування.
               Згідно з частиною четвертою ст. 4 Закону № 2464 такі особи звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
               Отже, фізична особа – підприємець, у тому числі фізична особа – підприємець, яка обрала спрощену систему оподаткування (крім електронних резидентів (е-резидентів), звільняється від сплати єдиного внеску за себе, якщо вона отримує пенсію за віком або за вислугу років, або є особою з інвалідністю, або досягла віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
               Водночас не звільняється від сплати єдиного внеску фізична особа – підприємець (крім електронних резидентів (е-резидентів), яка є пенсіонером за віком або за вислугою років, та отримує пенсію згідно законодавства іншої країни, тому зобов’язана нараховувати і сплачувати єдиний внесок на загальних підставах.

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді