Запит надіслано
ПитанняДіяло до 01.08.2023 Чи може бути визначене від’ємне значення суми ПДВ, не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги, при заповненні таблиці 2 додатка 5 (Д5) до податкової декларації з ПДВ?
ВідповідьДіяла до 01.08.2023 Коротка:
                  Може бути визначене у випадку, якщо суми коригувань, здійснених у звітному періоді, які передбачають зменшення обсягів постачання за операціями, що звільнені від оподаткування, перевищують обсяги звільнених від ПДВ операцій, здійснених у такому звітному періоді.
              Крім того, таке від’ємне значення може виникати у разі виправлення помилок, допущених у таблиці 2 додатка 5 до декларації, яке проводиться шляхом подання уточнюючого розрахунку, до якого додається додаток 5 з відміткою «уточнюючий» (в якому помилка виправляється методом «сторно»).
              Повна:
              Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі – Порядок № 21).
              Відповідно до п.п. 6 п. 3 розд. V Порядку № 21 у рядку 5 податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) вказуються, зокрема, обсяги операцій з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування та коригування за такими операціями.
              У рядку 5.1 (з рядка 5) вказуються обсяги операцій (з урахуванням коригування), які звільнені від оподаткування. Коригування обсягів за такими операціями окремо відображається у рядку 5.1.1.
              У складі декларації подаються передбачені Порядком № 21 додатки (за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках) (пп. 9, 11 розд. ІІІ Порядку № 21).
              Для платників податку, які заповнюють рядок 5 декларації, підприємств (організацій) осіб з інвалідністю та платників податків, які одночасно відповідають критеріям, визначеним п. 68 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, обов’язковим є подання (Д5) (далі – Додаток 5).
              Розрахунок сум ПДВ, не сплачених платником податку до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, здійснюється у порядку, визначеному розд. V прим. 1 Порядку № 21, у таблиці 2 Додатка 5 до декларації за операціями, звільненими від оподаткування податком, відповідно до коду пільги, визначеного згідно з довідником пільг (п. 2 розд. V прим. 1 Порядку № 21).
              Таблиця 2 Додатка 5 заповнюється у разі здійснення у звітному (податковому) періоді операцій з постачання товарів/послуг, що звільнені від оподаткування ПДВ. У графі 5 таблиці 2 Додатка 5 вказується обсяг звільнених від оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг з урахуванням коригувань за такими операціями.
              Таким чином, у випадку, якщо суми коригувань, здійснених у звітному періоді, які передбачають зменшення обсягів постачання за операціями, що звільнені від оподаткування, перевищують обсяги звільнених від ПДВ операцій, здійснених у такому звітному періоді, то при розрахунку суми ПДВ, не сплаченої до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги, такий показник може мати від’ємне значення.
              Крім того, у разі виправлення помилок, допущених у таблиці 2 Додатка 5, яке проводиться шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, до якого додається Додаток 5 з відміткою «уточнюючий» (в якому помилка виправляється методом «сторно»), також може виникати від’ємне значення суми ПДВ, не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги.
             Коментар: «Запитання-відповідь переведено до нечинних у зв’язку викладенням в новій редакції таблиці 2 додатку 5 та примітки до неї, підпунктом 2 пункту 2 Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 17 травня 2023 року № 256.

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді