Запит надіслано
Питання2022В Протягом якого періоду після відновлення реєстрації платником ПДВ платник податку повинен зареєструвати в ЄРПН податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими до переходу на спрощену систему з особливостями оподаткування, які не були зареєстровані в ЄРПН до переходу на таку систему оподаткування?
ВідповідьКоротка:
         Протягом 60 календарних днів з дня відновлення реєстрації платником ПДВ.
     Повна:
         Підпунктом 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) передбачено, що платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування єдиним податком за ставкою 2 відс., звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня переходу таких платників на застосування особливостей оподаткування єдиним податком третьої групи за ставкою 2 відс. за умови виконання ними таких податкових обов’язків, щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, подання звітності, сплати податків і зборів, протягом 60 календарних днів з дня переходу на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування єдиним податком за ставкою 2 відсотки.
         Відповідно до п.п. 69.39 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ для платників ПДВ, якими сформовано податковий кредит за звітні (податкові) періоди лютий – травень 2022 року на підставі первинних документів, отриманих від особи, яка на дату виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг відповідно до ст. 187 ПКУ була зареєстрована як платник ПДВ та обрала особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, зберігається право на податковий кредит за лютий – травень 2022 року за податковими накладними, складеними такою особою, за умови їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 60 календарних днів з дня відновлення реєстрації платником ПДВ.
         Відповідні роз’яснення наведені в Інформаційному листі № 4/2023 «Повернення» на довоєнну систему оподаткування: особливості переходу», розміщеному на вебпорталі ДПС у рубриці «Інформаційні матеріали» та у рубриці «Інформаційні листи» розділу «ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді