Запит надіслано
ПитанняВ якому випадку заповнюються графи 6, 7, та 8 додатка ПП до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та як в довідниках пільг, затверджених ДПС, вказані пільги, що мають цільове призначення?
ВідповідьКоротка:
              Заповнюються у випадку, якщо податковим законодавством встановлено вимогу цільового використання податкової пільги з податку на прибуток підприємств. Якщо вимога про цільове використання стосовно пільги не передбачена, то графи 6, 7, 8 додатка ПП не заповнюються.
              Зазначені податкові пільги з податку на прибуток підприємств у Довідниках вказані з ознакою цільового призначення у графі 8 – «1» («0» – немає цільового призначення).
Повна:
              Відповідно до п.п. 16.1.6 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг – пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб’єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку).
              Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233 (далі – Постанова № 1233).
              Згідно з п. 2 Постанови № 1233 Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довідник інших податкових пільг затверджуються Державною податковою службою України (далі – Довідники).
              Довідники розміщено на вебпорталі ДПС в рубриці Головна/Довідники/Довідники пільг за посиланням https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html.
              Суб’єкти господарювання, що не сплачують податок на прибуток підприємств у зв’язку з отриманням податкових пільг, ведуть облік сум таких пільг, які відображаються у додатку ПП до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 зі змінами та доповненнями (далі – додаток ПП).     
              У додатку ПП відображаються відомості щодо:
              коду пільги та найменування пільги за кожним видом податкових пільг з податку на прибуток підприємств згідно із довідником пільг, затвердженим ДПС;
              суми податку, не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги (вивільнені від оподаткування кошти);
              строку користування податковою пільгою у звітному періоді;
              суми податкової пільги, що використана за цільовим призначенням;
              сума податкової пільги, що використана не за цільовим призначенням;
              сума податкової пільги, що залишилася невикористаною на кінець звітного періоду.
              Зокрема, графи 6 «Сума податкової пільги, що використана за цільовим призначенням», 7 «Сума податкової пільги, що використана не за цільовим призначенням» та 8 «Сума податкової пільги, що залишилася невикористаною на кінець звітного періоду» додатка ПП, заповнюються у випадку, якщо податковим законодавством встановлено вимогу цільового використання податкової пільги з податку на прибуток підприємств. Якщо вимога про цільове використання стосовно пільги не передбачена, то графи 6, 7, 8 додатка ПП не заповнюються.
               Згідно з приміткою 4 до додатка ПП у графі 6 зазначається обсяг пільг відповідно до довідника пільг у разі цільового використання податкових пільг.
              Зазначені податкові пільги з податку на прибуток підприємств у Довідниках вказані з ознакою цільового призначення у графі 8 – «1» («0» – немає цільового призначення).

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді