Запит надіслано
ПитанняЯк визначається кількість платників податку при застосуванні показників підпункту 2 пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою КМУ від 11 грудня 2019 року № 1165 (далі – Порядок зупинення), пункту 1 показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ, визначених додатком 2 Порядку зупинення, та коду 18 наказу ДПС від 11.01.2023 № 17 «Про затвердження довідника кодів податкової інформації»?
ВідповідьКоротка:
                             При застосуванні показників п.п. 2 п. 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (далі – Порядок зупинення), п. 1 показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ, визначених додатком 2 Порядку зупинення, та коду 18 ДПС від 11.01.2023 № 17 «Про затвердження довідника кодів податкової інформації» для визначення кількості платників податків, де керівник займає аналогічну посаду, беруться до уваги суб’єкти господарювання, які є платниками будь-яких податків.
Повна:
                             Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (далі – Порядок зупинення), передбачено проведення автоматизованого моніторингу відповідності платників податку, якими складено та направлено на реєстрацію податкові накладні/розрахунки коригування до Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН), та операцій, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування, критеріям оцінки ступеня ризиків.
                             Пункт 2 ознак безумовної реєстрації застосовується у разі коли, за результатами автоматизованого моніторингу, поданої для реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих в ЄРПН в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. грн. за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. грн., сума ПДВ з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. грн., та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податків.
                             Відповідність суб’єкта господарювання п. 1 показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ, що визначені додатком 2 Порядку зупинення, настає за умов, що обсяг постачання, зазначений платником ПДВ в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих в ЄРПН у поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування не перевищує 1 млн. грн. за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником ПДВ, не перевищує 100 тис. грн., та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більш як у трьох (включно) платників податків.
                             Код 18 Довідника, затвердженого наказом ДПС від 11.01.2023 № 17 «Про затвердження довідника кодів податкової інформації», відповідно до абзацу другого п. 8 додатку 1 до Порядку зупинення, застосовується у разі, коли керівник та/або особа, яка має право підпису (посадова особа платника податку), є особою, яка займає аналогічну посаду більше ніж у п’яти (включно) платників податку.
                             При застосуванні вищезазначених показників для визначення кількості платників податків де керівник займає аналогічну посаду, беруться до уваги суб’єкти господарювання, які є платниками будь-яких податків.

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді