Запит надіслано
ПитанняДіяло до 05.07.2025 За якою формою подається заява самозайнятими особами, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, для звільнення від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з військового відповідно до п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ?
ВідповідьДіяла до 05.07.2025
    Коротка:
              Така заява подається в довільній формі.
Повна:
              Відповідно до п. 25 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) самозайняті особи (фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України від 25 жовтня 1993 року № 3543-XІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб відповідно до розд. IV ПКУ, звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку відповідно до глави 1 розд. XIV ПКУ, а також звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з військового збору у складі податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку відповідно до п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
              Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).
              При цьому, п. 25 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ не передбачає подання такої заяви за встановленою формою, тобто така заява подається в довільній формі.
              Коментар: «Запитання-відповідь переведено до нечинних у зв’язку з внесенням змін до пункту 25 підрозділу 10 розділу ХХ «Прикінцеві та перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, відповідно до підпункту 3 пункту 7 розділу І Закону України від 18 червня 2025 року № 4505-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо розширення доступу пацієнтів до лікарських засобів, що підлягають закупівлі особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, шляхом укладення договорів керованого доступу».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді