Запит надіслано
ПитанняДіяло до 01.04.2023 Чи має право ФОП - платник ЄП виготовляти та реалізовувати вироби з корисних копалин?
ВідповідьДіяла до 01.04.2023
    Коротка:
           Фізична особа – підприємець - платник єдиного податку має право здійснювати реалізацію корисних копалин місцевого значення у вигляді сировини, а також виготовляти та реалізовувати вироби з корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення, що придбані, зокрема, у суб’єктів господарювання які здійснюють їх видобуток.
        Повна:
            Відповідно до п.п. 5 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (фізичні особи - підприємці), які здійснюють видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення.
           До переліку корисних копалин місцевого значення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 року № 827 «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення» із змінами та доповненнями, належать:
           - сировина для хімічних меліорантів ґрунтів (вапняк, гіпс, гажа, сапропель);
           - сировина для будівельного вапна та гіпсу (гіпс, вапняк, крейда);
           - сировина піщано-гравійна (пісок);
           - сировина цегельно-черепична (суглинок, супісок);
           - інші корисні копалини, що не включені до Переліку корисних копалин загальнодержавного значення.
           Отже, фізична особа – підприємець - платник єдиного податку має право здійснювати реалізацію корисних копалин місцевого значення у вигляді сировини, а також виготовляти та реалізовувати вироби з корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення, що придбані, зокрема, у суб’єктів господарювання які здійснюють їх видобуток.
        Коментар: «Запитання-відповідь переведено до нечинних у зв’язку з внесенням змін до статті 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ пунктом 10 розділу I Закону України від 06 жовтня 2022 року № 2654-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів».

Відповідь оцінили користувачів ЗІР

-       +
   
Натисніть для оцінки відповіді